ivab
08.09.06,09:26
Kam v Money zadávate návštevu u lekára, teda pod aký typ neprítomnosti?
Jara
08.09.06,07:42
Pod paragraf a je tam kolonka či platený alebo nie tak to treba zaskrtnuť ak to je v zmysle ZP 7 dní na seba alebo 7 dní na rod. príslušníka
ivab
08.09.06,07:47
OK. ďakujem
tonkat
08.12.06,07:51
Prosím vás, ako riešite v Money náhradné voľno. Má byť platené priemerkou, cez aký typ pohybu to dávate v neprítomnosti? Alebo to zadávate ručne na karte odpracované? Ďakujem.
Ľuba
08.12.06,10:35
My preplácame nadčasy - nie náhradné voľno, napr. ak je v mesiaci 176 hod. a zamestnanec má odpracovaných 180, tak mu v kolonke " v mesačnej mzde" napíšem tých 180 hodín a v ďalšej záložke, kde sú nadčasy dám 25% a 4 hodiny a tento príplatok sa počíta z priemeru.
tonkat
08.12.06,14:41
My preplácame nadčasy - nie náhradné voľno, napr. ak je v mesiaci 176 hod. a zamestnanec má odpracovaných 180, tak mu v kolonke " v mesačnej mzde" napíšem tých 180 hodín a v ďalšej záložke, kde sú nadčasy dám 25% a 4 hodiny a tento príplatok sa počíta z priemeru.
Veď aj ja myslím nadčasy, ale ten nadčas si môže aj vybrať vo forme náhradného voľna. Nemusí ho mať preplatený. Ak si vyberá náhradné voľno, toto by ma zaujímalo, ako zadávaš v Money. Ďakujem
Ľuba
10.12.06,01:54
Veď aj ja myslím nadčasy, ale ten nadčas si môže aj vybrať vo forme náhradného voľna. Nemusí ho mať preplatený. Ak si vyberá náhradné voľno, toto by ma zaujímalo, ako zadávaš v Money. Ďakujem

No nijako. Ak v dochádzke vykazuje nadčas napr. 4 hodiny v mes. november, spýtam sa ho a tiež jeho vedúceho, či sa mu bude preplácať, alebo si ho vyberie. Ak si ho bude brať, tak mu dám v tom mesiaci normálny počet odpracovaných hodín a v ďalšom mesiaci, v ktorom ho berie (alebo v tom istom) mu dám zas normálny počet hodín, len do dochádzky napíšem náhradné voľno.
tonkat
12.12.06,07:47
No nijako. Ak v dochádzke vykazuje nadčas napr. 4 hodiny v mes. november, spýtam sa ho a tiež jeho vedúceho, či sa mu bude preplácať, alebo si ho vyberie. Ak si ho bude brať, tak mu dám v tom mesiaci normálny počet odpracovaných hodín a v ďalšom mesiaci, v ktorom ho berie (alebo v tom istom) mu dám zas normálny počet hodín, len do dochádzky napíšem náhradné voľno.
Ale práve v par. 122 sa píše: Za čerpanie náhradného voľna patrí zamestnancovi náhrada mzdy v sume jeho priemerného zárobku.
Keď mu to preplácaš je to jasné - dosiahnutá mzda + mzdové zvýhodnenie. Ale keď si vyberá, teda čerpá toto náhradné voľno, tak o tom hovorí § 122 a to ma zaujíma v MONEY, ako to mám zadať.
Ľuba
12.12.06,08:33
V tom prípade mu to daj do náhrad (do riadku pod paragraf).
tonkat
12.12.06,10:22
V tom prípade mu to daj do náhrad (do riadku pod paragraf).
Ďakujem Ti Ľubka, v Money ma nevedeli navigovať, že vraj to mám zadať ručne a ručne aj znížiť počet odpracovaných hodín, tak mi to bolo čudné, keď im to robí, prečo to mám robiť ručne.
Zdá sa mi, že niektorí tí poradcovia na hotline nie sú až takí zbehlí.
Pekný deň.
Jara
12.12.06,10:30
Súhlasím s Ľubkou, len do poznámky by som si napisala, že ide o čerpanie náhr. voľna a nie o prekážku v práci.

Ľubka, ešte sa chcem opýtať v súvislosti s Money že poukážky Tesco zo SF dam len do navýšenia základu dane? Stiahne mi to daň a to je všetko, však. Chcem sa len utvrdiť, pretože HM mi to nenavýši, lebo je to nepeňažný príjem, len aby mi to stiahlo daň. Bude to OK? Dík
Ľuba
12.12.06,11:00
Príspevok zo SF, ale peňažný som dávala do kolónky "príjmy mimo poistného". Nepeňažný príjem = navýšenie základu dane - tam sa dáva aj napr. 1% z OC auta keď ho má poskytnuté na súkromné účely.
Ľuba
12.12.06,11:03
Ďakujem Ti Ľubka, v Money ma nevedeli navigovať, že vraj to mám zadať ručne a ručne aj znížiť počet odpracovaných hodín, tak mi to bolo čudné, keď im to robí, prečo to mám robiť ručne.
Zdá sa mi, že niektorí tí poradcovia na hotline nie sú až takí zbehlí.
Pekný deň.

No comment... bohužiaľ (ale nie pre ňu) odborníčka na mzdy išla na MD.
Jara
12.12.06,11:04
Čiže je to OK a ďakujem :D
bazil
12.12.06,11:27
Prosím Vás o radu: zamestnanec má nárok na platené voľno - návšteva lekára v zmysle ZP na 7 dní. Upravuje však nejaký predpis koľko dní do mesiaca to môže byť maximálne? Máme totiž zamestnanca ktorý má za december už 4 paragraf. Niečo sa mi totiž zdá že aspoň kedysi to mohlo byť maximálne dva dni do mesiaca. A ešte jedna otázka, zamestnankyňa mala dva dni voľna kvôli voľbám , náhradu si v obci nežiadala, má nárok na plat vo výške priemerného zárobku u nás?
Ľuba
12.12.06,11:47
Prosím Vás o radu: zamestnanec má nárok na platené voľno - návšteva lekára v zmysle ZP na 7 dní. Upravuje však nejaký predpis koľko dní do mesiaca to môže byť maximálne? Máme totiž zamestnanca ktorý má za december už 4 paragraf. Niečo sa mi totiž zdá že aspoň kedysi to mohlo byť maximálne dva dni do mesiaca.

Čerpanie PV je obmedzené len kalendárnym rokom.


A ešte jedna otázka, zamestnankyňa mala dva dni voľna kvôli voľbám , náhradu si v obci nežiadala, má nárok na plat vo výške priemerného zárobku u nás?

§136: Zamestnávateľ poskytne zamestnancovi pracovné voľno na nevyhnutne potrebný čas na výkon verejných funkcií, občianskych poviností a iných úkonov vo všeobecnom záujme, ak túto činnosť nemožno vykonať mimo pracovného času. Pracovné voľno poskytuje zamestnávateľ bez náhrady mzdy, ak tento zákon, osobitný predpis alebo kolektívna zmluva neustanovuje inak alebo ak sa zamestnávateľ so zamestnancom nedohodne inak.

Podľa §137 od. 2f je občianskou povinnosťou činnosť člena volebných komisií vo voľbách, ktoré vyhlasuje predseda NR SR...
Maxinka
06.04.09,10:47
Pod paragraf a je tam kolonka či platený alebo nie tak to treba zaskrtnuť ak to je v zmysle ZP 7 dní na seba alebo 7 dní na rod. príslušníka
Ešte to platí??Lebo teraz je tam ..... bez náhrady mzdy.Ak má ešte volných 7 dní tak to nemá byť zaškrtnuté?
Ako sa bude rátať ak napr. 1 deň bude 3 hodiny, potom 5 hodín - bude sa to nejak kumulovať??
Ak už bude mať vyčerpané tak bude mávať Neplatené volno??a ak bude preč len 7 hodín tak ho nemusím odhlasovať zo SP, ale ak bude celý deň tak musím??Môžem ho odhlásiť až na druhý deň??lebo ja neviem kedy sa vráti a či sa vráti??