liana2
02.03.20,19:55
odpisovala som auto na leasing iba štyri roky 48 000, mala som odpísať 55 000, môžem to tento štvrtý rok doodpisovať a doúčtovať oprávky? Auto bolo kúpené 2016,alebo doúčtované odpisy mám dať ako pripočítateľnú položku, alebo ju môžem nechať v nákladoch. Veľmi pekne ďakujem za odpoveď
marjankaj
02.03.20,22:39
A prečo ste odpisovali iba 48000?
marjankaj
02.03.20,22:58
liana2
03.03.20,06:41
Základ bol nad 12 000,00 EUR, podvojné účtovníctvo, toto vysvetlenie z FS som preštudovala, len neskoro takže teraz chcem opraviť.
Ďakujem veľmi pekne.
marjankaj
03.03.20,12:13
Tak podaj dodatočné DP.
liana2
03.03.20,16:17
Ďakujem pekne
marjankaj
03.03.20,23:38
Ešte poznámočka. Link sa vzťahuje na daňové odpisy. V PU sa účtuje o účtovných odpisoch. Pozri aj zákon o účtovníctve §28/3.
liana2
05.03.20,12:24
Ďakujem za pomoc, prešla som to ešte raz a zistila som, že to mám dobre, ešte raz díky