magdalenaa
08.09.06,11:03
Ahojte, potrebovala by som poradiť ohľadom ročného výkazu o plnení povinného podielu zamestnávania občanov so zdravotným postihnutím.
Niejako sa to stalo, ale uniklo nám odovzdanie výkazu v termíne, takže to musím urobiť dodatočne. Priemerný počet zamestnancov vyšiel na 20.0833, takže je to 20 - povinnosť vzniká zamestnať 1 zamestnanca so zdravotným postihnutím. Splňame to, len toho človeka sme zamestnali od 05.12., takže neviem, či je to sktutočne splnené.
V zákone nikde nepíše, aspoň som to nenašla, že by sa mala platiť alikvotná časť povinného odvodvodu. Viete mi niekto poradiť? Pani na úrade mi povedala, že by to malo byť aspoň pol roka.
magdalenaa
08.09.06,09:54
Neviem, čím to je ale nikto si môj príspevok ani neprečítal. Ak mi viete poradiť, budem vďačná, ak sa vyjadrite.
Zita4
08.09.06,10:16
Neviem, čím to je ale nikto si môj príspevok ani neprečítal. Ak mi viete poradiť, budem vďačná, ak sa vyjadrite.
Nečuduj sa, momentálne majú mzdárky dosť práce s výplatami a táto otázka sa tu už veľakrát premieľala. ;)
A ešte je aj čas obeda.:D
Preto ti bolo povedané, že by musel pracovať aspoň pol roka, lebo od 0,5 sa zaokrúhli počet na plnenie jedného.
Priložím ti formulár, kde sa všetko dozvieš, lebo je to pomerne zložité v jednom príspevku všetko popísať.
magdalenaa
08.09.06,10:38
Ďakujem Ti Zitka, ale neviem, či tomu nerozumiem, alebo to v zákone nie je. Nikde som nenašla, že musí byť človek so zdravotným postihnutím zamestnaný celý rok, aby sa splnila podmienka zamestnania takéhoto občana. Ak mi to vieš Zitka, alebo niekto fakt zrozumitelne vysvetliť, tak budem vďačná.
nikulik
08.09.06,10:39
Magdalénka, tu je celá téma o zamestnávaní občanov so zdravotným postihnutím. Len čítaj...http://www.porada.sk/t5400-zamestnavanie-obcanov-so-zdravotnym-postihnutim.html?highlight=zamestnavanie+obcana+zd ravotnym+postihnutim
Kysel
08.09.06,10:55
Magdalenka, za rok 2005 nemáte splnenú povinnosť, preto ste mali do 31.3.2006 odviesť 20700,- Sk. Nestačí, ak bol zamestnaný len necelý mesiac. Je to málo, aj keby mal zníženú prac.schopnosť nad 70%.
Zita4
08.09.06,11:28
Ďakujem Ti Zitka, ale neviem, či tomu nerozumiem, alebo to v zákone nie je. Nikde som nenašla, že musí byť človek so zdravotným postihnutím zamestnaný celý rok, aby sa splnila podmienka zamestnania takéhoto občana. Ak mi to vieš Zitka, alebo niekto fakt zrozumitelne vysvetliť, tak budem vďačná.
Ja som to už dávno nerobila, ale musíš prepočítať, ako dlho si zamestnávatela takého občana. Ak by to bolo napríklad 183 dní v roku, máš splneného jedného. :)
To, že si ho zamestnávala povedzme 60 dní, neznamená nič, musíš odviesť celú sumu.
Dúfam, že som to napísala dosť zrozumiteľne. ;)
magdalenaa
08.09.06,12:56
Ďakujem, ďakujem za pomoc, len teraz ma trápi, že treba platiť.