panicek
03.03.20,13:01
Robím si taký menší prieskum zákonov o prevádzkach a ambulantnom predaji. Našiel som takú informáciu že ambulantný predaj (pojazdná prevádzka, stánok a podobne) musí byť vždy oznámený vopred obci a obec ho musí odsúhlasiť.

Toto platí aj pre prípad že predávam na vlastnom pozemku, prípadne dokonca v budove? Zaujali ma hlavne pojazdné kaviarne a stánky napríklad na malých klubových výstavách.

Podľa toho čo som doteraz pochopil, nemôžem len tak niekde zastaviť a predať okoloidúcemu kávu. Vždy ak by som chcel čokolvek predať, musím podľa pokynov patričnej obce oznámiť/vyžiadať povolenie na predaj. Chápem tomu správne?

Ak s tým má niekto skúsenosti, ako by to bolo s pravideľným predajom? Povedzme že by som chcel mať pojazdnú predajnu na akciách každý víkend. Som povinný žiadať si každý týždeň povolenie od obce? Alebo obce vedia dať povolenie na dlhší čas (povedzme rok)?
misoft
03.03.20,12:03
Musí.
Áno, žiadať. Ale môžeš si vyžiadať aj kedy... hoci na celý rok. Ale lajstro MOSÍ BYT!
ivka70
03.03.20,12:07
Toto platí aj pre prípad že predávam na vlastnom pozemku, prípadne dokonca v budove?
Ak ide o ambulatny predaj, ano.
Ak ide o stalu prevadzku, musis mat ine povolenia.
Chápem tomu správne?
Ano.
Alebo obce vedia dať povolenie na dlhší čas (povedzme rok)?
Zistis na obci. Nielen ci moze, ale ci bude aj ochotna take povolenie dat.