yvica
03.03.20,16:49
finančný sprostredkovateľ - fyzická osoba bol registrovaný na DU v oktobri 2019, bolo mu pridelené ičo aj dič. ale nemal žiadny príjem len nejaké výdavky, v tomto prípade nepodávam daňové priznanie? ďakujem
buchač
03.03.20,16:54
Hm...

Myslím si, že finančný sprostredkovateľ by mal mať aspoň aké také finančné základy....
...a dane, daňové priznanie rozhodne medzi financie patrí...či ?
Katy a R
03.03.20,16:57
Záleží aj od ostatných jeho príjmov, tiež či vykáže stratu. Má povinnosť komunikovať s DU elektronicky - kedy je povinnosť podať DP je presne dané zákonom .
https://www.autora.sk/zz/2003/595/#32_Daov_priznanie
Mila123
03.03.20,16:58
Juraj, prestaň myslieť.....inak DP je čisto účtovná záležitosť, aj ja robím asi 5 osobám, kt. majú licenciu na FS DP a mám ich považovať za blbcov??? oni zarábajú cca 35000,- v hrubom, čo sa mne môže iba snívať,
ale k veci ak nemáš príjem a máš výdavky si povinný podať DP
buchač
03.03.20,18:46
Miluš...ale šak v pohode, to bola len taká dumka.
Ja len, že poniektorí laik je viac informovaný ako nejaký finančák (tým nemyslím práve seba).

Predsa tí, ktorým robíš účto, sa snáď s tým nebudú ondieť sami....veď by boli blbí. ;)
yvica
03.03.20,18:48
ale on nedosiahol zdaniteľný príjem, registroval sa v oktobri a za 3 mesiace nemal nič.
okrem toho má sro, kde mu robím daňové ale to je právnicka osoba. ako fyzická osoba nedosiahol príjem, tak podávam DP B a mal tam nejaký výdavok 100 euro a príjem 0.
Katy a R
03.03.20,19:04
asi celkom nechápem, načo sa pýtaš - DP sa robí za celý rok 2019 - či? A podmienky povinnosti podať DP sú tiež jasné (priložila som), elektronická komunikácia takisto ...
veronikasad
03.03.20,20:19
do oktobra nemal žiadny iný príjem, napr. zo zamestnania ?
yvica
03.03.20,20:23
nie nemal žiadny, tržby mal v sro, ale to je iné.
buchač
03.03.20,20:37
Mila123 (Dnes 17:58) Juraj, prestaň myslieť.....inak DP je čisto účtovná záležitosť...
================
Po upresnení ku príspevku K@R...citujem :

" yvica (Dnes 19:48) kde mu robím daňové ale to je právnicka osoba.

Čiže mysliteľ a laik sa teraz už mysliteľ (laik, ergo ja) teda fakt čuduje, že účtovník sa pýta na základné veci.
Lebo to sú základy....či ???
veronikasad
03.03.20,20:59
Juraj, nečuduj sa, veľa účtovníkov, ktorí robia podvojné účtovníctvo, DP typu B neovláda...
marjankaj
03.03.20,21:16
Nemal príjmy, nevykáže stratu(lebo uplatní paušálne výdavky) teda nemusí podávať DP.
Ale či naozaj nemal iné príjmy to netušíme. Z čoho vlastne žil?
Katy a R
03.03.20,22:25
Janko - podmienky na podanie, resp na nepodanie DP sú v §32, ktorý je priložený. Nie je čo viac riešiť. (ostatné je jeho vec) . Myslím, že keď si pozrie DP a prečíta poučenie k DP - zvládne to sám, sám sa rozhodne, ako to spraví (či sa mu strata zíde, alebo nie );) a nikoho mu netreba k tomu☺
marjankaj
03.03.20,22:55
Katy viem. Len keď som klikol na ten link, tak ma hodilo na §31. A keďže zadávateľka veľmi nerozlišuje medzi fyzickou a právnickou osobou(vraj tržby mal v sro:eek:), tak.....