Mirkatek
03.03.20,18:37
Som zivnostnik, fakturujem zahranicnym firmam sluzby ktore vykonavam na Slovensku (online).

Som povinna v tomto pripade uvadzat v DP v oddieli XIII (Údaje o príjmoch a výdavkoch dosahovaných daňovníkom s neobmedzenou daňovou povinnosťou zo zdrojov v zahraničí...) jednotlive prijmy rozdelene podla jednotlivych statov? Alebo sa tento oddiel tyka len cinnosti vykonavanej v zahranici?

Ak som povinna tieto prijmy uvadzat, ako mam vypocitat jednotlive vydavky? Percentom? (Uplatňujem výdavky percentom z príjmov podľa § 6 ods. 10 zákona)
Anik
03.03.20,18:06
Si slovenský živnostník a teda v odd. XIII. nevypĺňaš nič iba ak by si mala napr. českú živnosť, anglickú živnosť atď.
Mirkatek
03.03.20,18:18
Dakujem za odpoved. Avsak, podla toho ako som to doteraz chapala, hoci som slovensky zivnostnik, keby som tu cinnost vykonavala v zahranici, tak by som oddiel XIII vyplnat musela. Cize mam pocit, ze sa tu nejedna o to, ci som slovensky ci zahranicny zivnostnik, ale o to co presne slovensky zakon povazuje za "prijmy dosahovane zo zdrojov v zahranici"...
Anik
03.03.20,18:39
no čo už je to tvoje rozhodnutie urob ako uznáš za vhodné ani ja nie som neomylná, pýtala si sa tak som odpovedala to je všetko