kuliboni
04.03.20,10:17
Ma niekto radu ako znižim o trochu emisie? použiť nejake aditivum alebo niečo podobné? dik
Chobot
04.03.20,13:00
Jazdi menej - budeš vypúšťať menej emisií.

Alebo si sa chcel spýtať na niečo iné? Neprešiel si cez EK? Upresni.
besttracker
04.03.20,20:19
na 99,9% urcite nepresiel EK :-) inac okrem Grety Thunbergovej emisie nikoho pri 1,9 tdi nezaujmaju ......... :-)
Nandrolon
06.03.20,06:56
Ak nemáš žiadny technický problém s motorom, tak pred EK dôkladne prečisti výfukový systém, jazdou na hranici max. otáčiek napr. na trojke. Samozrejme motor musí mať prevádzkovú teplotu. Týmto sa ti odstránia z výfukového potrubia usadeniny, sadze. Načapuj kvalitnú naftu a kľudne pridaj aj VIF aditív.
lujza.j
06.03.20,07:38
Vif- ko snad pouziva kazdy?!
Nandrolon
06.03.20,07:49
Používal som ho počas celej doby môjho dízla, teraz pri benzíne nepoužívam vôbec nič, akurát čapujem v PL kvalitnú 98-ku. Kolega s Fábiou ju na moje doporučenie začal tankovať na tej pumpe tiež, ale dáva 95-ku a klesla mu spotreba skoro o liter a motor má tichší a kultivovanejší chod. Najhorší benzín, aký som kedy v nádrži mal /ešte na moto/ bol od nás z jednej pumpy Slovnaft.
besttracker
06.03.20,19:55
este moze mat v haji /upchaty DPF-FILTER PEVNÝCH ČASTÍC ...
Nandrolon
06.03.20,20:04
Je otazne, ci ho ma...
lujza.j
07.03.20,06:47
Moj chlap aj teraz pri benzine stale...tiez tankuje bud 98 alebo 100...a ja tiez pri nafte...ked mi menili pred rokmi.erbeg v origo servise..servisak len kukal,ze aku mam spotrebu...bracho nedavno ledva presiel na ek...povedali mu,ze nech vifkuje...
Nandrolon
07.03.20,07:40
Dávajú ho aj do benzínu, viem o tom, ale je to trochu otrava dať ho pred čapovaním do nádrže, potom čapovať. Ja som to doma merial ešte presne injekčnými striekačkami, potom som to vytlačil do takej špeciálnej fľašky so sosákom. Prišlo mi to dosť otravné a hlavne prsty vždy od toho sajrajtu. Ináč je to rakovinotvorná sračka viac ako ostatné chemikálie. A samozrejme mám blbý zvyk všetko najskôr ovoniať :-))))))))