Majuša
23.11.04,11:49
Som SZČO :o , zdaňovaný paušálnymi výdavkami.
Ale čo robiť, keď som vykonala práce istej firme, ktoré boli následne fakturované, uhradené cez BU, ale neskôr sa faktúra z istých príčin opravovala na nižšiu sumu a preplatok bol vrátený (výdavkový pokladničný doklad).
V daňovom priznaní si však nemôžem uplatniť žiadne výdavky, teda ani uvedený výdavkový pokladničný doklad. :confused: Z toho vyplýva, že pri výpočte dane musím vychádzať zo sumy, ktorú mi firma poslala prvý krát na účet, hoci som preplatenú sumu vrátila?
sway
23.11.04,11:00
To nie je výdavok v pravom sl.zm. ja by som na to bud vystavila dobropis - na to vrátené, alebo by som si ID znížila tržbu.
Nike
23.11.04,11:01
Tiež by som to nepovažovala za výdavok, ale ponížila by som príjmy.
Majuša
23.11.04,11:06
Sway to je v poriadku, ale ja nevediem účtovníctvo, len evidenciu príjmov...
andreaS
23.11.04,11:09
pises ze si opravovala fakturu, cize faktura je teraz vyhotovena na skutocnu sumu ale v podstate ti zaplatili cez banku vacsiu sumu. ten vydavkovy by som si zalozila k tomu vypisu.

a pri pausalnych vydavkoch sa eviduju pohladavky, ich vyska a ci su uhradene. Takze v pripade kontroly by si mala zaevidovanu uhradu cez banku i ked vacsiu ale mas aj doklad ze si vratila ich preplatok.
Nike
23.11.04,11:18
Majuša, veď hovorím ponížiť príjmy a si na správnej sume.
anita
23.11.04,13:25
Majuša, ak sa chceš silou-mocou držať svojich príjmov, nech Ti tá firma nabudúce zaplatí o ten preplatok menej. A príjmy budeš mať vysporiadané. Ale toto riešenie asi nepoužiješ, ak už tejto firme nebudeš fakturovať.
emily
23.11.04,13:30
Dobropis je predsa mínusová vyšlá faktúra a úhrada dobropisu je mínusový príjem a nie výdaj. A máš to. Veď by nebolo logické aby si platila daň z príjmu, ktorý nemáš.
Danielag
29.11.04,13:22
Tento prípad by som tiež riešila dobropisom - je to mínusový príjem, nie výdaj