val.c
04.03.20,19:14
Prosím o pomoc pri inštalácii aplikácie eDane/Java.
Pri kliknutí na odkaz tejto aplikácie na stránke finančnej správy, ma najprv upozorní, že tento typ súboru može poškodiť počítač. Ak postupujem ďalej, a chcem si otvoriť súbor v stiahnutých súboroch, nie je to možné.
Vie mi niekto poradiť, kde je problém?

Ďakujem
Marcela
besttracker
04.03.20,19:14
odporucam ani aplikaciu neinstalovat ,skoda casu,a vyplnat tlaciva online na strankach financnej spravi,lebo niektore tlaciva tam ani nedavaju/nie su v apke zakomponovane..... a hlavne ze to stalo urcite kopec € ....
bodliak
04.03.20,20:12
Nenechaj sa odradiť, buchač sa chronicky vyjadruje ku všetkému, čo nepozná. (a potom to radšej zmaže)

eDane fungujú, používam ich od začiatku.

Pozri https://www.financnasprava.sk/_img/pfsedit/Dokumenty_PFS/Elektronicka_komunikacia/eDane/2019.03.12_eDane_Java_prirucka.pdf
a povedz, pokiaľ si sa dostala.
bodliak
05.03.20,10:04
Nenechaj sa odradiť, buchač sa chronicky vyjadruje ku všetkému, čo nepozná. (a potom to radšej zmaže)

eDane fungujú, používam ich od začiatku.

Pozri https://www.financnasprava.sk/_img/p...a_prirucka.pdf
a povedz, pokiaľ si sa dostala.
Nandrolon
05.03.20,10:23
Akosi si rýchlo ty slizský had vymazal svoju radu.
bodliak
05.03.20,10:29
Jediný, kto tu niečo mazal, bol buchač. Takže to chápem ako výčitku adresovanú jemu.
Nandrolon
05.03.20,10:35
Klameš. Toto, čo máš písané ako "upresnenie otázky" si mal písané ako "odpoveď". Keďže si dostal patričné bodovanie tak si ju ako PODLIAK zmazal a napísal ako "upresnenie otázky", ktoré sa nedá bodovať...
bodliak
05.03.20,10:39
Úbožiak, obviňuješ ma z klamstva a si paranoidný. Príspevok je akurát zbalený ako spam, lebo ste dali 3x mínus. Stále je tu.
Nandrolon
05.03.20,10:44
Aha, to som si fakt nevšimol. Máš pravdu. Ale vedel som, že tento ako poznámka tu pribudol naviac.
bodliak
05.03.20,10:48
A sme doma.
No a ešte nám prezraď, prečo si to mínuskoval.
Čo bolo na tej odpovedi neužitočné.
Nandrolon
05.03.20,10:57
Asi 10 rokov som taktiež používal podobný soft daňový poradca na jave /chodilo to na CD do firmy/ odkedy je všetko online dostupné na nete, je zbytočné si do PC inštalovať tieto programy /ja ich volám vírusy/. Lepšie je všetko riešiť online cez webové rozhranie. Zaťažovalo to zbytočne PC, zostávali "agenti" v ram, vždy sa určité komponenty spúšťali spolu so štartom systému. Preto som dal tú 1 mínus.
bodliak
05.03.20,11:06
Daňový poradca = zlá skúsenosť, chápem. A aplikácia eDane, len na základe toho, že aj ona využíva Javu ... ? Nepreháňaš ?
Nandrolon
05.03.20,11:27
Možno áno, ale zvyk je železná košeľa.