SP4YKO
06.03.20,06:08
zdravicko
dneska naskocila kontrolka motora , kontrolka ta ista naskocila aj v decembri dal som auto na pc a naslo to chyby , ohladom vyfokovych plynoch ,nasledne ked som startol auto zhasla , chyby boli sporadicke
teraz otazka 9.3 idem na emisnu , aj keby kontrolka zhasla, cez emisnu prejde alebo ne ?
vdaka
buchač
06.03.20,05:31
teraz otazka 9.3 idem na emisnu , aj keby kontrolka zhasla, cez emisnu prejde alebo ne ?
======================

Na hento sa nedá jednoznačne odpovedať...jeden maník kývne rukou a dá pečiatku...no druhý bude robiť problémy.
Chyby, ktoré vypľuje tvoj počítač, sú vedľajšie...ono je dôležité, čo vyskočí na kontrole, po vložení sondy do výfuku a aké hodnoty sa ukážu.

...teda možno prejdeš alebo aj nie.
Nandrolon
06.03.20,06:06
Tipujem, že neprejdeš, budeš mať vysoké emisie. Máš bohatú zmes, čo môže poukazovať na problém s lambdou.
Každopádne teraz sa už emisná asi nedá "odrbať", lebo na úvod ti odfotí auto, pošle do centrály a všetky merania odosiela taktiež. Systém ak niečo namerá zle, tak to síce zopakuje, ale ak je to stále "zle" tak to auto neprejde, nakoľko výsledky sa odosielajú.
Na STK sa ešte prižmúriť oko dá pri určitých veciach, ale na emisnej nie, lebo v podstate to nemôže ovplyvniť človek, ktorý to meria.
Skúsiť ale môžeš, ak neprejdeš, dostaneš na 2 mesiace dočasnú spôsobilosť, ale opakovaná EK sa platí celá v plnej sume cca 35 eur a môžeš ju absolvovať aj inde.
EK aj STK som absolvoval pred týždňom.
Ale ešte predtým to napichni na diagnostiku a vymaž všetky chyby v pamäti, aby tam neboli, ideálne nielen z RJ motora ale aj z podsystémov ako RJ ABS, RJ airbagov, záleží od vybavenosti auta. Jeden známy mi mailom poslal protokol ako neprešiel STK na základe MINULEJ chyby uloženej v pamäti RJ ABS systému, čo je už dosť na hlavu, keďže brzdy na válcoch mal dobré...
Nandrolon
06.03.20,06:09
Presne to som písal tomu "kolegovi", že diagnostika má byť iba pomôcka pri riešení problému a nie aby na základe nejakého oznámenia niekto neprešiel. Lenže ty nevieš, na akého mechanika natrafíš.
SP4YKO
06.03.20,09:16
no uvidime ,dufam ze budu kamaratsky
SP4YKO
06.03.20,09:18
aha dobre vdaka
SP4YKO
06.03.20,19:26
no pamat som vymazal a kontrolka zhasla nic ine som uz v pamäti nenasiel ,takze nemal by ani on uz najst ked napoji dufam , zatial vdaka hosi ;)