szisza
06.03.20,07:04
Prosím vás, dcéra je tehotná, cíti sa dobre, ale robí v lekárni a vypísali ju kvôli koronavírusu. Má dve pracovné zmluvy. Jednu ako hlavnú pracovnú činnosť a inde druhú pracovnú zmluvu na 30%. Stačí odovzdať PN tam, kde má hlavnú pracovnú činnosť a môže pokračovať v tej druhej, lebo to vie vykonávať aj z domu, alebo musí PN odovzdať aj tam? Ďakujem
Zuzanka_ba
17.03.20,14:00
Ked ma PN z jednej pracovnej zmluvy, nesmie vobec pracovat, inak moze prist o platbu nemocenskeho od zamestnavatela aj od SP za PN.
Ak ma dvoch zamestnavatelov, treba vyziadat druhe tlacivo PN a odovzdat aj druhemu zamestnavatelovi.
SP zbada ze ma dva pracovne pomery a bude skumat ci v obdobi PN nevykonavala pracu.
veronikasad
17.03.20,15:21
odkedy trvá pracovný pomer na druhej zmluve ?
Jana Motyčková
17.03.20,16:00
Ak podľa posúdenia lekára neporuší liečebný režim tým, že bude na druhú zmluvu robiť doma, môže mať na jednu pracovnú zmluvu PN a na druhú zmluvu môže pracovať. Práceneschopnosť sa vystavuje na konkrétny výkon práce.
szisza
18.03.20,06:25
Dík. Aj keď sú to úplne rôzne práce? V lekárni teraz nemôže robiť, to pochopím, ale druhá práca je z domu, že jej napr. zašlú publikáciu, a ona to komentuje, opravuje. Je to nelogické, aby to nemohla vykonávať. Vôbec tým neporuší liečebný režim. Aj v takomto prípade to platí?
veronikasad
18.03.20,06:30
Pozri odpoved Janky Motyckovej
szisza
18.03.20,06:48
Takže to platí :-) ....ďakujem Janka Motyčková a veronikasad!
Katy a R
18.03.20,08:35
Ja by som si asi dala vystaviť dve DPN - z obidvoch poistení ...už aj preto, že budú overovať to porušenie LR, určite budú volať zamestnávateľovi (aj keď to všetko bude OK). Ale hlavne by som sa pozrela, či by to nemalo nejaký nedobrý dopad na ďalšie dávky zo SP. To by ale chcelo presné údaje k poisteniu. (vplyv vylučiteľnej doby)
viem, že do dôchodku má ďaleko ... ale sú aj iné dávky
szisza
18.03.20,10:46
To je pravda. Ďakujem!
Jana Motyčková
18.03.20,10:57
to nie je OČR ale PN
Katy a R
18.03.20,18:35
však DPN = PN ... (len postreh - z vlastnej - nedobrej skúsenosti)
Zuzanka_ba
19.03.20,11:06
ano, pani Motyckova ma pravdu. SP sa moze pytat aj na miesto vykonu prace a druh vykonavanej prace a hodnotit podla toho co povie zamestnavatel/zamestnavatelia. ja osobne by som postupovala opatrne a radsej ziadnu vykazovanu pracu nevykonavala.
Jana Motyčková
19.03.20,11:58
som sa pomýlila, nepozorne som čítala a som myslela, že som o minútku ten príspevok vymazala a tuším nie
szisza
30.04.20,08:14
Dobrý deň, teraz už fakt nevieme čo máme robiť, prosím vyjadrite sa k tomu. Dcéra PN v tom druhom zamestnaní nepodávala. Vykonávala prácu z domu. Volali jej aj z toho druhého zamestnania, nech PN odovzdá od 04.05.2020. Lekár (gynekológ) povedal, že druhé tlačivo vystaviť nemôže, mala sa dať vypísať naraz aj v jednom, aj v druhom zamestnaní. Ako máme postupovať?
veronikasad
30.04.20,13:48
čo na jednu PN-ku "hovorí" SP? Dostala vyplatené nemocenské za mesiac marec ?
Jana Motyčková
30.04.20,16:35
Dajte si od lekára podpísať, že tú druhú prácu môže vykonávať.
szisza
05.05.20,04:44
Zatiaľ keďže vraj všetko mešká, nedostala nič. To sa potvrdilo aj u našich zamestnancov, ktorí boli PN v marci, zatiaľ nedostali peniaze.
Katy a R
05.05.20,06:13
teraz už len spravte - ako Janka radí - som ti predpovedala - že ako to bude;) - kým to kompletne nedošetria, tak zrejme peniažky nedostane... toho druhého zamestnávateľa to zjavne "znervózňuje", keď ho kontrolujú zo SP ...