durcan
06.03.20,11:25
Chcem sa spytat,ked clovek ma viac roznych zamestnani a pn uplatni len u jedneho...napr.predavam v obchode a zaroven poskytujem online a telefonicky konzultacie.Pn uplatnujem len ako predavac.
Mozem spatne zrusit zmluvu na konzultacie?Soc.poistivna uvidi aj spatne zamestnanie a zrusenie.Zamestnavatel moze dostat pokutu za neskore odhlasenie.Aj toto spatne odhlasenie moze soc.poistovna zamestnancovi posudzovat ako ze pracoval?Dat pokutu alebo zrusit pn?
kamka2020
06.03.20,10:31
Prečo si človek neuplatnil PN zo všetkých zamestnaní?
širi1
06.03.20,10:44
PN sa nemusí uplatniť z každého poistenia; SP si to potom preveruje či zamestnanec u toho druhého pracoval, kedy a čo robil a podľa toho rozhodnu či neporušil liečebný režim a vyplatia nemocenské.
napr. u druhého si vezme dovolenku alebo má takú prácu , ktorú robí pri PC , večer doma atd.
Katy a R
06.03.20,10:54
zrejme sa už pýtaš "po funuse" ... kontrola už bola. Si povinný dodržiavať liečebný režim a bodka - môžu to klasifikovať ako porušenie LR.Aj s následkami (ak len nevyplatia dávku - tak sa z toho nezblázniš? - či dačo horšie hrozí ?)
Pokiaľ viem, tak si vždy overujú u toho zamestnávateľa - kde si si neuplatnil - že či si pracoval.... a od neho záleží
Nabudúce si radšej uplatni z obidvoch;)
durcan
06.03.20,11:07
nevedela som, a v minulosti som uz takto pracovala a nebol problem,2.zamestnavatel napisal,ze islo o konzultacie...
durcan
06.03.20,11:08
presne tak,toto som myslela
durcan
06.03.20,11:10
jedna praca je,ze musim tsm prist fyzicky,druha doma pri pc,zamestnavatel vsak vykaz ma
durcan
06.03.20,11:12
len zmluva na konzultacie je na 3 mesiace,moze sa za februar povazovat toto druhe zamestnanie ako opakovane porusenie?
Katy a R
06.03.20,11:19
im je jedno, na koľko máš zmluvu. Však si pozri na stránke SP - že ako posudzujú porušenie LR.... aj koľkým zrušili PNky ... každý prípad je iný. (čo ak prenášaš nedajbože najaký corona v?). Zdôvodni, že LR, ktorý ti doporučil lekár porušený nebol - a všetko bude OK.
durcan
06.03.20,12:22
to som urobila