Adamikova Monika
06.03.20,19:34
Popis - rameno vľavo:
Skelet - Acromion typ. Bigliani II., subacromiálny priestor v paracoronálnom meraní má výšku
redukovanú na 4 mm
Subcoracoidálny priestor má v transversálnom meraní 12 mm
AC skĺbenie je primerane formované, AC ligamentá sú zachované. Chondropatia a erozívne
zmeny v AC skĺbení nepriekazné
Hlavica humeru je normálne formovaná, bez defektov. Kortikálne zmeny v inserčnom úseku
TMSS so sklerotickým lemoim na hornom okraji TM humerí
Glenoidálna jamka je hladko konturovaná, chrupavky bez defektov
Rotátorová manžeta - M.. infraspinatus, m. teres minor s homogénnym signálom, bez chorobných
zmien

M. supraspinatus - chronická tendinopatia šlachy pri subacromiálnej
kompresii s diskrétnym "otlačkovým" defčektom úponu na prednom okraji
Kĺbová štrbina, kĺbové puzdro - bez patol. obsahu, bez chorobných zmien
Časti glenoidálneho labra - bez traumatických zmien
marjankaj
06.03.20,19:02
A ty si pacient alebo lekár, čo poslal pacienta na MR?
Adamikova Monika
06.03.20,19:15
Ja som pacient,,, keby som lekar neporebujem strucny laicky vyklad... dik za kazdu odpoved
marjankaj
06.03.20,19:23
Ja som pacient,,, keby som lekar neporebujem strucny laicky vyklad... dik za kazdu odpoved
A ten lekár ti nevie povedať? Alebo nevie po slovensky? Že by migrant?
Adamikova Monika
06.03.20,19:29
KOnzultaciu mam az o par dni... take je nase zdravotnicvo ak neviete.. len som matka malych deti a mam strach co tam mam.. tak sorry za otazku,, a riesim to od decembra
buchač
06.03.20,19:48
Dôležité je zvýraznené.


Popis - rameno vľavo:
Skelet - Acromion typ. Bigliani II., subacromiálny priestor v paracoronálnom meraní má výšku
redukovanú na 4 mm
Subcoracoidálny priestor má v transversálnom meraní 12 mm
AC skĺbenie je primerane formované, AC ligamentá sú zachované. Chondropatia a erozívne zmeny v AC skĺbení nepriekazné
Hlavica humeru je normálne formovaná, bez defektov. Kortikálne zmeny v inserčnom úseku
TMSS so sklerotickým lemoim na hornom okraji TM humerí
Glenoidálna jamka je hladko konturovaná, chrupavky bez defektov
Rotátorová manžeta - M.. infraspinatus, m. teres minor s homogénnym signálom, bez chorobných
zmien
M.subscapularis bez chorobných zmien
Šlachy m. bicipitis - bez chorobných zmien
M. supraspinatus - chronická tendinopatia šlachy pri subacromiálnej
kompresii s diskrétnym "otlačkovým" defčektom úponu na prednom okraji
Kĺbová štrbina, kĺbové puzdro - bez patol. obsahu, bez chorobných zmien
Časti glenoidálneho labra - bez traumatických zmien
Burzy, recesy - bez patol. obsahu.
Ligamnetózny aparát - glenohumerálne ligamenta kontinuálne, bez známok ruptúry. Lig.
coracohumerale bez známok ruptúry

Podotýkam, že nie som lekár, no niečo už mám v špitáľoch za sebou.
Vedel by som nájsť aj latinské výrazy a dať ich do súvislostí ... no to nemá význam.
Fakt je potrebné počkať na resumé od lekára, prípadne sa obráť na niekoho známeho.
Osobne by som sa na základe zvýrazneného veľmi nestresoval...ale to som ja.
Adamikova Monika
06.03.20,20:58
Nič v zlom ale naprv mi napišete že je treba akutna operacia a neskor ze by ste na základe zvýrazneného veľmi nestresoval... fuuu nejak sa v tom stracam.. tak teda ako je to co podla vas ..
marjankaj
07.03.20,18:00
KOnzultaciu mam az o par dni... take je nase zdravotnicvo ak neviete.. len som matka malych deti a mam strach co tam mam.. tak sorry za otazku,, a riesim to od decembra
Keď si vydržala doteraz, tak tých pár dní už vydržíš.
misoft
08.03.20,11:10
dana.hamerlik
12.03.20,15:39
KOnzultaciu mam az o par dni... take je nase zdravotnicvo ak neviete.. len som matka malych deti a mam strach co tam mam.. tak sorry za otazku,, a riesim to od decembra
Keď si vydržala doteraz, tak tých pár dní už vydržíš.

Daj si zatiaľ wobenzym;)
marjankaj
12.03.20,17:13
KOnzultaciu mam az o par dni... take je nase zdravotnicvo ak neviete.. len som matka malych deti a mam strach co tam mam.. tak sorry za otazku,, a riesim to od decembra
Keď si vydržala doteraz, tak tých pár dní už vydržíš.

Daj si zatiaľ wobenzym;)
Ja mám svoje tabletky, ten wobenzym si nechaj. A ako dopadla tá kontrola: Už pár dní uplynulo, či?