karas
09.03.20,09:29
dobry den, dali sme si urobit pultovu strechu na pristavanu verandu, strecha je pultova krokvova pokryta profilovym plechom, "pricapena" k povodnemu muru, kedze dom je poschodovy a veranda len prizemna. Povodny mur je zatepleny polystyrenom 15 cm so silikonovou fasadou . V mieste styku hrebena tejto pultovej strechy s fasadou povodneho muru ku ktoremu je strecha pripojena , nam zateka voda pri dazdi, majster strechar sa dusoval ze to zatekat nebude. ale zateka . Dazdova voda po povodnej stene vrchneho poschodia steka pomedzi hreben pultovej srechy do verandy- teda hreben tejto pristavanej pultovej strechy, ktory je "pricapeny" pozdlzne k povodnemu muru, nie je k tomu muru vodotesne pripojeny . Poradte prosim vas ako to riesit, Doplnie udajov: veranda je tvaru U, stvrtu stranu tvori pomurnica prichytena na povodny mur , Do zateplenia povodneho muru stavby ku ktorej je veranda pristavena nie je hreben strechy pristavanej verandy "zasekany" ale sa dotyka fasady povodneho muru a tam to zateka . Uz mi radili, ze tam treba dat silikonovy tmel, ini povedali, ze to nepomoze tak poradte prosim vas.
marjankaj
09.03.20,09:29
super nick:cool:
ivka70
09.03.20,09:55
a oslovili ste majstra strechara, nech si to pride opravit?
karas
09.03.20,13:36
uz vyse mesiaca slubuje, ze to pride opravit. Myslite si, ze to dokaze opravit, ked to nedokazal na prvykrat urobit poriadne ?
Chobot
09.03.20,14:18
K pôvodnej stene treba pripevniť plechovú lištu a pritmeliť ju. Buď takú, aká je na obrázku, alebo v tvare L. Voda potom bude stekať po nej na strechu prístavby a nie po stene. Dole máš obrázok, ako to má byť urobené. Mne nič nepreteká po stene, pekne to stečie po streche prístrešku.
karas
11.03.20,21:50
dakujem za odpoved L-kovu listu tam dali, ale zateka to , zrejme to zatmelenie urobili lajdacky a este nie som si isty ci ju aj prichytili k povodnemu muru, cim sa to tmeli ? nejaky postup sa nenajde ? ktora lista je najlepsia ?
Chobot
11.03.20,22:47
Stačí silikónový alebo akrylátový tmel do exteriéru.

Na fotke je tento profil:

https://www.hornbach.sk/shop/Krycia-lista-PRECIT-cokoladovo-hneda-2000-mm/8846675/artikel.html

ale môžeš použiť napr. aj takýto:

https://www.obi.sk/stresne-plechy/sarei-z-profil-45-20-60-20-hg8/p/1093954
bodliak
12.03.20,07:20
Chobot, Ty mas medzi odkvapom a listou tak 40 cm, to je prekryte presahom. Predpokladam, ze Karas tam ma tak 3 metre a po stene stekajú litre vody. On musí hlavne utestniť tú lištu
Chobot
12.03.20,08:19
Áno, po pripevnení tej lišty treba ju zhora utesniť tým tmelom, aby voda stekajúca po stene, stiekla potom po povrchu lišty a nezatiekla za ňu.

Keďže karas nepridal fotku, ako to má, tak nevieme, kde presne je u neho problém. Pôvodne som si myslel, že tam nemá žiadnu lištu.
karas
12.03.20,15:52
ano mam tam L-listu a je to pesne tak ako hovori bodliak. nad hrebenom pultovej strechy je povodny mur este 3 m, takze nie je prekrytie povodnou strechou, a po tom mure ked prsi voda steka zrejme popri liste