lucy.33
10.03.20,16:55
dobrý večer všetkým, potrebujem pomoc pri daňovom priznaní, kamarátka pracuje celý rok v ČR na TPP a na Slovensku podniká, čiže má príjem aj zo zahraničia, aj zo SR z podnikania a neviem sa nikde dočítať, či môžem v daňovom B-čku príjmy zo zahraničia vyňať, alebo musia ísť na zápočet... keď je príjem len zo zahraničia zo závislej činnosti, tak sa môžu vyňať, čo je výhodnejšie, no v tomto prípade neviem...
Ďakujem za každú radu.
kn-alka
10.03.20,17:03
však príjem v zahraničí mal len z TPP, tak čo riešiš?
JankaO
10.03.20,18:44
Uvažujete správne. Použite § 45/3 písm. c a v daňovom priznaní pri príjme zo závislej činnosti kľudne použite metódu vyňatia, ak je to pre ňu výhodnejšie.