andyd17
11.03.20,09:46
Dobrý deň,

prečítala som články, avšak stále neviem, čo v tom prípade, keď konateľ v ČR v X firme zaplatil Daň z MV a za to isté auto takisto zaplatil daň v SR v Y firme. Podľa príspevkov, ktoré som prečítala, stačilo by zaplatiť len v jednom štáte (v jednej firme).

Keď je daň už zaplatená, treba opraviť alebo nie je to protizákonné? Alebo keď je to v dvoch štátoch, tak je to správne?

Ďakujem za pomoc.
marjankaj
11.03.20,09:46
Myslíš súčasne alebo pol roka v jednom štáte a potom zase v druhom?
andyd17
11.03.20,09:57
Sucasne, obidve firmy od 6.1 do 31.12.
misoft
11.03.20,10:07
Podľa mňa to kóšer nie je - je to tzv dvojité zdaňovanie. Treba to opraviť. Nie je možné, aby v prípade jediného vozidla sa DMV platila dvakrát a je jedno v ktorom štáte. Platí sa v tom štáte, kde je MV registrované. Ak na Slovensku - tak SK, aj v Čechách, ta ČR.
Je to podobné, ako keby si platil za to vozidlo PZP na Slovensku a zároveň v Čechách - to je neprijateľné a v rozpore dokonca s nariadenim EÚ (nejdem hľadať).

Len dúfam, že to MV nie je zaradené do majetku oboch firiem súčasne - to by bol teda góóól...
marjankaj
11.03.20,10:22
A prečo by to nebolo možné? Šikovný konateľ to zvládne ľavou zadnou. Asi má dosť peňazí na rozdávanie. Nejaký zákon mu to zakazuje?
andyd17
11.03.20,11:09
Nie je zaradene do majetku. Tak opravíme v ČR, keďže auto je registrované v SR. Ďakujem za pomoc.