kudal
13.03.20,11:02
Čo dať do dochádzky človeku, ktory je v karantene doma? Rovnako keby sa zatvorila firma z dovodu prevencie coronavirusu?
ivka70
13.03.20,10:05
Ak je clovek v karantene, ma mat PNku (ta je aj na karantenu).
Ak je zavreta preventivne firma, ide o prekazku v praci na strane zamestnavatela.
veronikasad
13.03.20,10:12
Zamestnanec,ktory je v karantene, ma nárok na osetrovne po dobu 10 kal.dni. specialnu ziadost spolu s ostatnými informaciami najdes na stranke SP.
Ak je zatvorena firma, je to prekazka v praci na strane zamestnavatela, zamestnancovi patri nahrada mzdy v sume priemerneho zarobku, pokal sa so zamestnancom nedohodne inak.
kudal
13.03.20,10:32
V pripade karanteny - zamestnanec bol tento tyzden v rakusku a od pondelku ma zostat pre istotu 14 dni doma - predpokladam, ze nemusi ist k lekarovi na vypisanie PN-ky, ked sa subjektivne neciti zle. Rovnako, ked takyto zamestnanec zostane doma, nie je chory, ale co jeho manzelka, ktora je nasa zamestnankyna? On musi zostat doma. Manzelku by sme tiez nechali doma.. A mame tu viac pripadov - zamestnancovi pride rodinny prislusnik zo zahranicia, tak takehoto zamestnanca nechavame doma..
veronikasad
13.03.20,10:38
Ako chcete karantenu platit?
ivka70
13.03.20,10:47
Karantena sa tyka aj zdravych clenov rodiny, ak je predpoklad ze by mohli prist do styku s osobou, ktora je potencialny nosic virusu ... stale je to o tom komunikovat s lekarom alebo SP a dat sa vypisat

dalsia moznost je, ked to chce zatiahnut zamestnavatel ,dat im prekazku v praci na strane zamestnavatela
kudal
13.03.20,11:27
uz si to prezistujem a zdravy clovek na karantene si zobrat nahradne volno, ak ma nadcas, dovelenku, alebo vola obvodnemu, aby mu dal PN, alebo sa stara o dieta a riesi SP