Alchewy
13.03.20,13:52
Zdravím,k 31.12.2019 som ukončil pracovný pomer ktorý trval približne 15 rokov.Za január,február a marec som si platil zdravotné poistenie sám,pretože som chcel hneď začať podnikať,ale nastala situácia,že priestory v ktorých chcem podnikať budú uvoľnené až v auguste.Tak som sa teraz,v marci zaevidoval na úrade práce a chcem si požiadať aj o dávku v nezamestnanosti,ktorú by som poberal do augusta.Bude úrad práce akceptovať že začnem s podnikaním až v auguste a nebudú ma posielať na rôzne pohovory?Ďakujem za odpoveď
Tweety
13.03.20,12:57
Nie, takto to nefunguje. Evidovaný má povinnosti, ktoré musí dodržiavať.( info dostaneš) Inak ho pre nespoluprácu vyradia.
ivka70
13.03.20,12:59
Budu ta posielat na pohovory aj na aktivity, ktore UP organizuje.
A ty sa ich musis zucastnovat, ak ches byt evidovany a poberat podporu.
Nikde nie je zaruka, ze ty v auguste skutocne podnikat zacnes.
Alchewy
13.03.20,13:14
Aj som si to myslel,ale v kútiku duše som dúfal,že s tým nebudú otravovať.Ďakujem za odpovede.
Katy a R
13.03.20,13:18
Zase v súčasnej situácii to nie je také hrozné, vybavíš veľa vecí aj mailom - pozri si stránku UPSVaR - kedy musíš prísť osobne - veľké obmedzenia sú.. (over si, kým pôjdeš)
kuk https://www.upsvr.gov.sk/media/medialne-spravy/ustredie-prace-socialnych-veci-a-rodiny-meni-uradne-hodiny-na-vsetkych-uradoch-prace-socialnych-veci-a-rodiny.html?page_id=983766