Habbs
13.03.20,16:21
Dobry den.Potreboval by som poradit ohladne danoveho priznania typu B ako zivnostnik ,kde si uplatnujem pausalne vydavky.Ide o moju manzelku ktora poberala od februara opatrovatelsky prispevok.Prijem mala iba ten.Chcem ju uviest do svojho danoveho priznania.Neviem ci mozem ,alebo ak ano ,musim uviest aj jej prijem a poslat doklad v prilohe??Je v takom pripade mozne znizit zaklad dane na danovnika ako manzelku.Dakujem za odpoved.
Anik
13.03.20,18:10
Odpoviem Ti naprek tomu, že si neuviedol kde bola v januári a od ktorého dňa vo februári bol priznaný opatrovateľský príspevok. Nakoľko v poslednom čase je pomerne dobre zaplatený tak predpokladám, že vlastne na odpočet ani nič neostane. Predpokladám že ak bol vyplácaný od februára výška príspevku presiahla 3.937,36 €. Ak by bol príjem nižší je potrebné brať v úvahu počet mesiacov s nárokom na odpočítateľnú položku.
veronikasad
13.03.20,18:24
doplň výšku opatrovatelského príspevku
Habbs
14.03.20,16:51
ano suma presiahla tesne 4000 ,no a v januari bola na rodicovskom prispevku,takze hned po nom sla na opatrovanie.Mne to tiez vychadza ,ze odpocet to neurobi.Moja manzelka je povinna robit danove priznanie?
Anik
14.03.20,17:01
nie nie je povinná nakoľko aj rodičovský a ajopatrovateľský príspevok patria medzi štátne sociálne dávky
Habbs
14.03.20,17:22
aha ,takze ju nemusim ani uvadzat do mojho DP,lebo priznava sa jej prijem ,hoci sa zneho neplati dan.Pochopil som to spravne?
veronikasad
14.03.20,17:39
Vo svojom DP by si ju uvádzal len keby si si ns nu uplatnoval NCZD, jej prijem by si uviedol ako vlastny prijem manzelky.
Ona sama DP nemusi podavat.
Habbs
14.03.20,17:53
V poriadku ,dakujem Vam