miruka
14.03.20,15:03
Firma s.r.o. má odklad na podanie daňového priznania k dani z príjmov PO do 30.6.2020. Konateľ však vyplatil spoločníkovi určitú sumu ako zálohu na podiel na zisku za rok 2019. Je to možné, nemám s tým žiadne skúsenosti? Ďakujem.
Tweety
14.03.20,15:04
Nie, záloha na podiely v sro, a.s. je zo zákona zakázaná. Platí OZ §§123,179.
miruka
14.03.20,15:51
Ďakujem a viete mi prosím aj nejaký konkrétny zákon uviesť?