Lubica3
08.09.06,14:11
Pekný deň, mám prípad, keď uzavreli priamo v DSS zmluvu do II.piliera v júli s našim zamestnancom /od 5.6.06 má u nás trvalý PP, predtým mal dohodu/, samozrejme, že sa táto zmluva vrátila ako neakceptovaná zo sociálky - nakoľko ten zamestnanec bol pred 30.6. povinne poistený a termín vstupu bol preňho 30.6.2006. Teraz by rád od nás ako zamestnávateľa chcel aby sme mu spätne zmenili prac.zmluvu na dohodu - viete mi poradiť, čo to obnáša v sociálke? Zdá sa mi to pritiahnuté za vlasy, hlavne, keď sme zmätočnosť zmluvy nespôsobili my, ale DSS.... Ak by však bolo jednoduché riešenie, rada by som mu pomohla, aby do II. piliera vstúpiť mohol. Ďakujem.
Gabi03
08.09.06,12:19
Môj názor:
Spätne zmeniť hocičo asi nie je regulárne. Najjednoduchšie ukončiť PZ a spraviť Dohodu. Hoci ak sa môže uzavrieť PZ na danú pozíciu, prácu, asi nebude v poriadku ani tá dohoda...
Chobot
08.09.06,12:21
Pekný deň, mám prípad, keď uzavreli priamo v DSS zmluvu do II.piliera v júli s našim zamestnancom /od 5.6.06 má u nás trvalý PP, predtým mal dohodu/, samozrejme, že sa táto zmluva vrátila ako neakceptovaná zo sociálky - nakoľko ten zamestnanec bol pred 30.6. povinne poistený a termín vstupu bol preňho 30.6.2006. Teraz by rád od nás ako zamestnávateľa chcel aby sme mu spätne zmenili prac.zmluvu na dohodu - viete mi poradiť, čo to obnáša v sociálke? Zdá sa mi to pritiahnuté za vlasy, hlavne, keď sme zmätočnosť zmluvy nespôsobili my, ale DSS.... Ak by však bolo jednoduché riešenie, rada by som mu pomohla, aby do II. piliera vstúpiť mohol. Ďakujem.

Myslím, že to nie je možné spätne zmeniť pracovnú zmluvu, najmä keď už boli odvedené odvody do SP. Na vašom mieste by som sa s tým netrápil, nie je to váš problém. Pretože sa nezaregistroval do 30.6.2006, tak už (podľa súčasne platných zákonov) nemôže vstúpiť do II. piliera. Zostáva mu len dúfať, že súčasná vláda zmení zákon tak, že mu to bude umožnené, inak zostne iba v I. pilieri.

Ja by som sa toho zamestnanca spýtal, že kde bol a čo robil posledného 1,5 roka, že sa nestihol zaregistrovať do II. piliera????:eek:
endrju
08.09.06,12:27
Pekný deň, mám prípad, keď uzavreli priamo v DSS zmluvu do II.piliera v júli s našim zamestnancom /od 5.6.06 má u nás trvalý PP, predtým mal dohodu/, samozrejme, že sa táto zmluva vrátila ako neakceptovaná zo sociálky - nakoľko ten zamestnanec bol pred 30.6. povinne poistený a termín vstupu bol preňho 30.6.2006. Teraz by rád od nás ako zamestnávateľa chcel aby sme mu spätne zmenili prac.zmluvu na dohodu - viete mi poradiť, čo to obnáša v sociálke? Zdá sa mi to pritiahnuté za vlasy, hlavne, keď sme zmätočnosť zmluvy nespôsobili my, ale DSS.... Ak by však bolo jednoduché riešenie, rada by som mu pomohla, aby do II. piliera vstúpiť mohol. Ďakujem.
Informácie v príspevku sú veľmi zmätočné.
5.6.2006 vznikol pracovný pomer.
Bolo týmto pracovným pomerom založené prvé starobné poistenie poistenca?
Ak áno, nasleduje otázka k ďalšej informácii:
Zmluvu o DSS "uzavrel v júli". Ktorý deň v júli to bol?

Ak sa chceš pokúsiť o spätnú zmenu pracovného pomeru na dohodu o vykonaní práce, chceš dosiahnuť niečo, čo sa nedá podľa platných slovenských zákonov zrealizovať. Došlo by k porušeniu viacerých zákonov. Nepoznám aspoň trochu zodpovedne uvažujúceho človeka, ktorý by bol ochotný niečo také prevziať na vlastné plecia kvôli niekomu inému.
O II. pilier sa mal zamestnanec zaujímať včas z vlastnej iniciatívy.
Reklamného hluku bolo na Slovensku v priebehu júna 2006 akurát dosť na to, aby to zobudilo každého, kto sa pozabudol. ;)
Lubica3
08.09.06,12:37
Ďakujem Vám všetkým, tiež si o tom myslím svoje. Je to mladý chalan, ktorý u nás robil do konca mája na dohodu /do 3 tis/ a potom bol prijatý 5.6. na TPP. Tiež neviem ako sa mu podarilo dňa 24.7. priamo v Allianz podpísať zmluvu o vstupe do II. piliera...? Či sa to nespýtali, či pred 30.6. bol zamestnaný a tým aj dôchodkovo poistený... Celé je to o tom, že keby išlo len o opravný registr.list a mesačný výkaz za 06/06, ale je to už mimo zákon a tým pádom to prestávam riešiť. Ešte raz díky.
Gabi03
08.09.06,12:43
Ďakujem Vám všetkým, tiež si o tom myslím svoje. Je to mladý chalan, ktorý u nás robil do konca mája na dohodu /do 3 tis/ a potom bol prijatý 5.6. na TPP. Tiež neviem ako sa mu podarilo dňa 24.7. priamo v Allianz podpísať zmluvu o vstupe do II. piliera...? Či sa to nespýtali, či pred 30.6. bol zamestnaný a tým aj dôchodkovo poistený... Celé je to o tom, že keby išlo len o opravný registr.list a mesačný výkaz za 06/06, ale je to už mimo zákon a tým pádom to prestávam riešiť. Ešte raz díky.

Teraz mám z toho taký pocit, že on bol študentom, alebo skôr evidovaný na ÚP + pracoval u vás na dohode. A prvý PP uzavrel u vás k 5.6. Takže do konca 6/06 mal možnosť sa rozhodnúť. Keby bol uzavrel PP neskôr ako 1.7., mal povinnosť sa do 30 dní niekde uzavrieť zmluvu.
Aha :) takže aj tak je neskoro.
endrju
08.09.06,12:51
... Tiež neviem ako sa mu podarilo dňa 24.7. priamo v Allianz podpísať zmluvu o vstupe do II. piliera...? Či sa to nespýtali, či pred 30.6. bol zamestnaný a tým aj dôchodkovo poistený...
"DSSku" nezvykne zaujímať, či človek spĺňa podmienky na registráciu zmluvy.
Ak by zmluvu Sociálka zaregistrovala, mali by "ďalšieho vtáčika v klietke". Možno navždy, možno do odchodu poistenca do inej "DSSky" a možno iba do času pokiaľ by Sociálna poisťovňa nezistila chybu.

Za registráciu zmluvy o DSS zopovedá Sociálna poisťovňa. Tá postupovala v tomto prípade v súlade so zákonom (aspoň Tvoje informácie tomu nasvedčujú) a zmluvu nezaregistrovala.

Chlapec má zatiaľ smolu. Ale stávajú sa aj horšie veci a asi aj v lepších rodinách. :D

Možno sa ešte dožije možnosti, že bude môcť vstúpiť do II. piliera. ;)
Možno sa neskôr bude aj tešiť z toho, že zmeškal túto príležitosť. :)
Ktohovie. :cool: