comodo
14.03.20,21:17
Iste že je správne , že vlády v opatreniu proti šíreniu koronavírusu obmedzujú pohyb osôb s cieľom obmedziť kontaky na iba nevyhnutné. Dnes sobota – som bol iba na otočku v obchode a zatvoril som sa doma. Pred Teskom som nadýchol , ale nedokázal som na jedno nadýchnutie kúpiť čo som chcel. Ale vypadol som čo najrýchlejšie. Ľutoval som v rúškach sa trápiace predavačky. Ja som nemal , lebo to teraz nekúpiš. Zažívam a vidím však trochu nedomyslené dôsledky opatrení SK i CZ vlád a to obmedzenie prechodu na hraniciach CZ-SK. Zabudli sa totiž , že na tomto území je veľa zmiešaných manželstiev a rodín. Obmedzenie pohybu osôb popri ochrane zapríčiní značné problémy. Neviem si predstaviť , ako by som ja bol toto zvládol pred dvomi rokmi , keď mi moja dlhoročná priateľka –takmer družka pomohla doopatrovať mamu. To bolo každý deň 10 km cesta sem až tu napokon zostala a domov za povinnosťami dochádzala. Trvalo to vyše pol roka. Dnes už pri prvých dňoch obmedzenia zo strany SK viem o podobných prípadoch , keď syn ženatý, žijúci 500mm za hranicou v CZ nemôže na SK k 86 r. mamke , ktorá je asi rok vdova zatiaľ žije sama ,ale potrebuje sústavnú pomoc. Poznám prípad rodina žije na jednej strane hranice , ale necelý kilometer na druhej strane majú neobývaný dom po rodičoch a záhradu , kde chovajú nejaké sliepky či zajce a denne tam chodia. Čo teraz s tým ? Policajtka na hranici vám iba oznámi , ak nemáte trvalý pobyt v SK , zákaz vstupu. Som presvedčený , že takýchto prípadov je na SK-CZ hranici od Poľska po Rakúsko mnoho. Môže mi niekto tvrdiť , že tieto opatrenie sú nutné , ale ak má byť povolené cestovanie cez hranice ľudom , ktorý tam majú zamestanie , kamionistom a pod. a hlavne ak máme iba so zdvihnutým prstom , akože NO NO NO ! očakávať návrat mnoštva hlupákov , ktorí si ešte možno predvčerom vyrazili lyžovačku do Álp , tak sa tu malo pamätať na povolenie nejakého malého pohraničného styku. Popritom mohlo byt hoci i zákaz vychádzania bez dôvodu. Myslím , že všetci by sme mali zaliezť a nešpekulovať ako kde čosi nachytať.
tvrdohlavec
05.04.20,06:54
A čo čakáš od baného slovenského štátneho úradníka.Nič nevedel nič nevimyslel a ešte aj pred zodpovednosťou ušiel! Slovenský štátny úradník to ti je strašný hnoj.