Ness1234567
16.03.20,07:27
Dobrý deň prajem.

S touto otázkou som sa obrátila aj na Ministerstvo vnútra približne pred mesiacom, kde mi ale odpísali, že nemajú čas sa mi venovať. Preto dúfam, že tu mi snáď niekto poradí.

Riešim otázku ohľadom stanov, kde chcem aby podpisové právo bolo nastavené tak, aby každý dokument podpísali aspoň dvaja štatutári, tzn. aby na každom dokumente boli aspoň dva podpisy.

Zároveň ale chcem, aby napríklad pri vybavovaní úradných záležitostí, kde bude nevyhnutné niečo riešiť na úradoch a pod., nemuseli byť nutná účasť všetkých, respektíve viacerých štatutárov, nakoľko sídlo máme v jednom meste a štatutári sme každý okrem jedného, ktorý má trvalé bydlisko v meste sídla nášho OZ, každý z iného mesta v SR. Preto som to chcela nastaviť tak, aby nebola potrebná pri riešení úradných dokumentov fyzická prítomnosť viacerých štatutárov.

Zasielam úryvok zo stanov:

Dokumenty združenia, vrátane dokladov týkajúcich sa majetku a hospodárenia
združenia a všetky ďalšie dokumenty týkajúce sa činnosti občianskeho združenia podpisujú vždy minimálne dvaja štatutári po spoločnej dohode. Vždy aspoň dvaja štatutári majú podpisové právo a konajú v mene spoločnosti spoločne, avšak pri riešení úradných záležitostí sa nevyžaduje fyzická prítomnosť viacerých štatutárov, postačuje len fyzická prítomnosť jedného štatutára, tzn. pri riešení úradných záležitostí nemusia byť povinne dvaja a viac štatutárov, stačí jeden.


Chcem sa Vás opýtať, či je to sformulované správne, respektíve či by ste niečo z daného úryvku stanov napísali inak alebo upravili?

Ďakujem za Vašu odpoveď.