Katy a R
16.03.20,19:32
som hľadala niečo vhodné ... keďže sa mi pokazil šijací stroj - aj toto som našla
- možno sa niekomu tiež zíde :)
https://www.omediach.com/internet/17454-navod-ako-si-rychlo-a-jednoducho-vyrobit-rusku-z-latky-alebo-z-papiera-video
buchač
16.03.20,20:04
...;) :D
lujza.j
16.03.20,20:16
Buchi ty takto s kobercom:---:D
lujza.j
16.03.20,20:23
Sila som ruška....aj decko si samo....zhodnotila,ze jej su katastrofa.....ja son z kosele...fikla som rukav a z najsirsej hornej casti som...dvojita latka...uplne jednoduche...zboku tunel na na gumicku....zhora som presila....zdola nechala nepresita....da sa prilepit intimka......pytam sa decka...ci aj ona chce taku..ze jeden rukav volny:D decko...no mama nie je to najmodernejsia latka :eek::Dale teda mózes....sme sa s chlapom smiali
buchač
16.03.20,20:29
Buchi ty takto s kobercom:---:D

Si normálna ??? Šak ja neny som Lenny...
Ja mám obyčajné respirátory...že jááák dobre, keď som si ich svojho času kúpil, teraz sa šiknú.

P.S.:
Katy snáď prepáči ten šál...išlo o také odľahčenie v tejto vážnej situácii.
Katy a R
16.03.20,20:35
P.S.:
Katy snáď prepáči ten šál...išlo o také odľahčenie v tejto vážnej situácii.
máš odpustené - lebo ja Lenyho móžem;) .. kebyže niekto iný - neviem, neviem ......
kukučka
16.03.20,20:38
Katy a R
20.03.20,19:35
tak som len zo zvedavosti klikla na ponuku, čo mi prišla do mailu .. že dodanie 5 ks rúšok za 30 evri! ...???
... a to od "More zliav" .. tak fakt neviem ?
lujza.j
20.03.20,19:40
Na sashe sa teraz len ruška predavaju...ceny rôzne.....
lujza.j
20.03.20,19:44
Ja tak po troske sijem a aj tak miznu:D
Katy a R
20.03.20,19:48
však veď každý si už niečo spichne ... resp svoje rodine. A napr tie jednorázovky papierové (v tom linku je vzor ) - to je minútová záležitosť
lujza.j
20.03.20,20:59
Ja som aj deckú šila.
..kazdy veru nie...
kopretinka
21.03.20,06:19
To prvé ....hrubé na dýchanie,nedá sa v tom vydržať ani minútu,nech hentá v tom skúsi makať 8hodín,za mňa blbosť.
Druhé- drahé a pracné na to,že to je jednorázovka,tiež blbosť.Môžu to používať proti smogu,možno donekonečna,ale oroti vírusom NIE.
Rúško je po 20min.nefunkčné,lebo zvlhne.A prestane chrániť.
Takže treba dať nové.Alebo textilné prežehliť.
Xanti
21.03.20,07:42
som hľadala niečo vhodné ... keďže sa mi pokazil šijací stroj - aj toto som našla
- možno sa niekomu tiež zíde :)
https://www.omediach.com/internet/17454-navod-ako-si-rychlo-a-jednoducho-vyrobit-rusku-z-latky-alebo-z-papiera-video
Takže nie som sama s pokazenou mašinou a to som chcela kupovať novú no dáko vypredáno.
A doma žiadna gumička, ešte že som kdesi postrehla, že silonky sa dajú použiť a fakt to funguje, nastrihala som ponožky na 1cm kolieska, a všila ručne. Parádna gumička z nich.
Xanti
21.03.20,07:43
tak som len zo zvedavosti klikla na ponuku, čo mi prišla do mailu .. že dodanie 5 ks rúšok za 30 evri! ...???
... a to od "More zliav" .. tak fakt neviem ?
Hm... ja včera v lekárni, jednorázové kus za 3e - nekúpila som, lebo síce vraj žehliť sa dajú ale prať nie.
Žabinka
21.03.20,09:03
moje súkromné vlastnoručné dvojmo šité rúško.. stroj niekde v skrini mám, ale nechcelo sa mi ho rozkladať.. šila som pri tv pre všetkých 5 členov rodiny, stihla som to za 1 film..:) za obeť padli staršie vankúšové obliečky, gumičky 2 druhy, klobúková a trenková, klobúková je podľa mňa lepšia..
Katy a R
21.03.20,09:37
To prvé ....hrubé na dýchanie,nedá sa v tom vydržať ani minútu,nech hentá v tom skúsi makať 8hodín,za mňa blbosť.
Druhé- drahé a pracné na to,že to je jednorázovka,tiež blbosť.Môžu to používať proti smogu,možno donekonečna,ale oroti vírusom NIE.
Rúško je po 20min.nefunkčné,lebo zvlhne.A prestane chrániť.
Takže treba dať nové.Alebo textilné prežehliť.
... hádam len nechceš 8 hodín makať v jednom rúšku? ... čo by už z akého materiálu bolo??? si treba spraviť podľa vlastných potrieb, tiež vymieňať (Ďurianová už ako módny doplnok) .. tiež som si najskôr hrubé spravila ... a zistila som, že pre moje potreby (na krátko) sú asik tie papierové najvhodnejšie (a hneď spláchnuť☺). na dlhšie mám látkové.
gumičky už došli .. skúsim ako Xanti ☺
babka - ježibabka
21.03.20,14:45
Ešte som nešila, ale už mám pripravenú postrihanú na jednotlivé diely vyradenú šatovú zásteru. Návlečky na paplón som dala aj s gumičkami a niťami švagrinej. Tá šije aj s dcérou vo väčšom množstve. Ja mám zatiaľ asi 5 jednorazových doma a urobila som si podľa Daši dve z ručníka. Starším dôchodcom budú postupne rúška z obecného úradu donášať miestni hasiči. Niektorí už ich majú, ale nestačia šiť. Synovia majú.
Bleskovka od Daši: https://artmama.sme.sk/vsetko-ostatne/rusko-zo-satky-hotove-za-minutu
Poslala som foto aj s návodom kamoške na Skype. V hnedej je vložená papierová utierka. Poslala jej takúto pochvalu: Velice sú múdri ľudia vedia sa vynájsť,super
lujza.j
21.03.20,16:56
Babik..ta je paradna ...uplne bez roboty....
bettylou
21.03.20,18:33
Dobre som ja vedela, že netreba mi panikáriť a nitky zháňať. Dik. :)
Xanti
21.03.20,23:17
No pre predstavu ako vyzerajú "gumky" zo silonkových ponožiek, na mojich rúškach ručne šitých. To zavreté tam je všitá po obvode látka s tým, že z boku sa dá vsunúť do priestoru čokolvek , bolo prvé tak som ešte vládala tak som šila ... to otvorené je už len doslova na vsúvanie, dalšej látky alebo servítky ale zase je praktickejšie, človek si vnútro môže vymeniť, a dať ho vyvariť, lebo vyvarené silonky no neviem či by vydržali.
A vo svojej podstate ich mám 5 vrstvové lebo i pod látkou mám ešte odstrihnutý kus šatky z auto lekárničky.
bettylou
22.03.20,09:06
Neviem, či to je jednoduché... ale vyzerá to ok

https://www.youtube.com/watch?v=whTSnWWKqi8
terezamaria
22.03.20,17:31
Skúste na rýchlo z ponožiek .....je to veľmi jednoduché, len treba ostré nožnice........https://www.facebook.com/BEPONsk/videos/523325111930916/
babka - ježibabka
22.03.20,18:49
Prvé dve ušité. Šiť ako šiť, ale pre slepú babku to navliekanie cverny do ihly...... Uf !!!!! Než navlečiem, zatiaľ by som dve ušila :D
bettylou
22.03.20,20:43
Prežehlila som jednorázové rúško.. Toto BOLO jednorázové. Ostal po ňom drôtik na ďalšie a ja guglim, ako očistiť žehličku od plastu.:confused:
veronikasad
22.03.20,21:35
Prežehlila som jednorázové rúško.. Toto BOLO jednorázové. Ostal po ňom drôtik na ďalšie a ja guglim, ako očistiť žehličku od plastu.:confused:mala si zehlit cez latku
marjankaj
22.03.20,21:55
Prežehlila som jednorázové rúško.. Toto BOLO jednorázové. Ostal po ňom drôtik na ďalšie a ja guglim, ako očistiť žehličku od plastu.:confused:
Takže si kúpiš nové rúško aj novú žehličku.:eek: Ale podporíš ekonomiku a to sa počíta.:D
bettylou
23.03.20,05:49
Prežehlila som jednorázové rúško.. Toto BOLO jednorázové. Ostal po ňom drôtik na ďalšie a ja guglim, ako očistiť žehličku od plastu.:confused:
Takže si kúpiš nové rúško aj novú žehličku.:eek: Ale podporíš ekonomiku a to sa počíta.:D

Ta taky veľky k0k0t. Žehlička sa očistí, a rúško si spravím bavlnené. :D Ekonomika porastie doma. :)
Dáša_
23.03.20,06:22
Prežehlila som jednorázové rúško.. Toto BOLO jednorázové. Ostal po ňom drôtik na ďalšie a ja guglim, ako očistiť žehličku od plastu.:confused:

skušala si na papier, noviny nasypať vrstvu soli a žehliť ju? Zvyčajne celkom dobre to z tej žehličky ide
bettylou
23.03.20,06:54
Prežehlila som jednorázové rúško.. Toto BOLO jednorázové. Ostal po ňom drôtik na ďalšie a ja guglim, ako očistiť žehličku od plastu.:confused:

skušala si na papier, noviny nasypať vrstvu soli a žehliť ju? Zvyčajne celkom dobre to z tej žehličky ide

A nezoderiem si teflonovu vrstvu tak náhodou?
Teraz pozerám, dá sa to prstom zošúchať, sa to odlupuje v kúskoch. Také je to dáke plastovo-voskové...
Dáša_
23.03.20,07:14
Prežehlila som jednorázové rúško.. Toto BOLO jednorázové. Ostal po ňom drôtik na ďalšie a ja guglim, ako očistiť žehličku od plastu.:confused:

skušala si na papier, noviny nasypať vrstvu soli a žehliť ju? Zvyčajne celkom dobre to z tej žehličky ide

A nezoderiem si teflonovu vrstvu tak náhodou?
Teraz pozerám, dá sa to prstom zošúchať, sa to odlupuje v kúskoch. Také je to dáke plastovo-voskové...
tak skús najskor olúpiť, čo sa dá. Možno to pojde aj tak
Katy a R
23.03.20,15:29
Prežehlila som jednorázové rúško.. Toto BOLO jednorázové. Ostal po ňom drôtik na ďalšie a ja guglim, ako očistiť žehličku od plastu.:confused:
normálne si prelož látku cez nejakú dosku (ostrá hrana aby bola) a na tej hrane to postupne stiahneš☺
- keď chceš jednorazové, sprav papierové - z kuchynských utierok máš raz dva.
lujza.j
23.03.20,17:59
babka - ježibabka
23.03.20,18:08
babka - ježibabka
23.03.20,18:17
Dievčence, čo myslíte, ako filter by som mohla použiť sterilnú utierku z netkanej textílie PANAP 30 x 30? Niekde sa tu povaľujú ešte nejaké balenia z nemocnice.
lujza.j
27.03.20,18:46
Xanti
07.04.20,19:43
Baby čo myslíte môže to fungovať? https://najmama.aktuality.sk/clanok/291996/koronavirus-dokazete-znicit-jednoducho-staci-vam-tato-jedna-vec-ktoru-mate-doma/?utm_source=aktuality.sk&utm_medium=zona-hp&utm_content=box-magaziny-top-hp&utm_campaign=cross
Ináč mňa bieda a nedostatok šijacích strojov na trhu dohnali k spojazdneniu babičky singerky - ani neviem koľko to má rokov, v živote som nešila na šlapacom stroji.
Síce musím viazať ručne začiatok i koniec, ale šitie je celkom v pohode. A hlavne rúška aj k svetu vyzerajú. :)
lujza.j
22.04.20,17:32
Som usila pre mamu:)
pavol54
22.04.20,17:54
Som usila pre mamu:)
pekne pekne po mesiaci, doteraz čo nedýchala?:)
lujza.j
22.04.20,18:03
Som usila pre mamu:)
pekne pekne po mesiaci, doteraz čo nedýchala?:)
Palino mala origo zdravotacke...co som jej davno dala....a maju s tatkom od byvalej nevesty- zdrav.sestra....
To som iba tak,ze ci vobec bude chciet aj takuto...handremandre:D a...ze ano...aj tatkovi taku urobim...len inu farbu srdiecok dam....trochu veselosti treba...
Žabinka
22.04.20,18:29
doniesol nám sused krabicu s rúškami jednorázovými, ale mne sa viac páčia a lepšie sa cítim v mojich veselých s motýlikmi.. jednorázové sú odložené na "horšie časy"..