kristinagabi
16.03.20,19:59
Dobry vecer,
prosim vas,poradte mi prosim ohladom mojej noliny... Musela som ju zrezat,ale na vrchu ako keby zacala plesniviet.Treba vrch natriet niecim,kde bola zrezana ? Vsade sa pise,ze po zrezani bude vyhanat nove vyhonky,ale kedy? Nepaci sa mi ta plesen (ci co to je)na vrchu... Nolina bola zrezana pred 10dnami
Dakujem
buchač
17.03.20,06:58
Poviem obrazne ?

Ak niekomu odfaklia nohu (lebo musia), tak sa rana tiež ošetrí/ošetruje...alebo nie ?
Rana sa nezahojí zo dňa na deň a keď sa tam vyskytne nejaký zápal, tak je to na dlhší čas...alebo nie ?

Podobne je to aj pri stromoch...ak sa nejaký solídne ostrihá/zreže, tak, nuž pokiaľ vyrašia nové výhonky, tiež to trvá nejaký čas.
Žabinka
17.03.20,07:27
ja som radikálne ostrihala - až po hlavný kmeň - obrovskú juku s úmyslom že pôjde do koša, lebo bola niečim napadnutá.. bola asi mesiac pri vchode do firmy, kde ju polieval dážď, inak som si ju nevšímala.. keď som ju išla vyhodiť, všimla som si nové púčiky, tak som ju vzala nazad, a teraz je krásavica..:)
takže ešte chvíľku skús vydržať, 10 dní je krátka doba..
kristinagabi
22.03.20,21:49
http://www.week.cz/mandarinka-a-bananovnik/read.php?1,5539,page=9

Dakujem za radu. Len som nasla tuto diskusiu a pani na obrazku tiez nenatrela nicim odrezanu cast a pekne jej vyhana listy este aj z vrchu...