Gabhus
17.03.20,06:49
Poradí niekto? Konateľ s.r.o. nechce zahrnúť do základu dane niektoré náklady - dodávateľské faktúry. Nechce totiž vykázať stratu pre prípad, žeby chcel požiadať o úver. Neposudzuje sa takýto prístup ako porušenie zásady pravdivého zobrazenia účtovníctva? Akosi sa mi to nezdá. Ďakujem pekne
Tweety
17.03.20,10:56
Áno, je to tak, posudzuje. Verné zobrazenie...., viď §7 zákona o účtovníctve.
marjankaj
17.03.20,11:25
Ak má na to dôvod, tak to porušenie nie je. V účtovníctve by to však malo byť zachytené. Aj Kiska zahrnul do nákladov to, čo nemal a aj na to doplatil.
Ale mnohí "konatelia" si pletú svoje náklady s firemnými a potom to tak vyzerá. Napríklad návšteva erotických salónov platená z firemných účtov.
Veta : Ja som s.r.o. ma vie nasrať. A to sa ešte bude chváliť koho volil.
Gabhus
18.03.20,04:28
Ďakujem