markho
17.03.20,11:33
som s.r.o. , pri vyhlásení mimoriadnej situácie aká je teraz, musím platiť nájom nebytového priestoru /baru/ počas ZATVORENIA ?
ivka70
17.03.20,10:40
Samozrejme, ze musis, kto by ho podla teba mal platit?
To akoze ked mas inak zatvorene (napr. kvoli inventure ci sanitarnemu dnu, tiez za tie dni neplatis??)
markho
17.03.20,10:54
inventúra je moje vlastné rozhodnutie o zatvorení prevádzky , takže samozrejme,že ten deň platím.ale pri vyhlásení mimoriadnej situácie vládou,kde prevádzka musí byť zatvorená teda nie z mojej vôle, myslím si ,že mal by som mať nejakú úľavu
marjankaj
17.03.20,11:03
šak vypýtaj od Pelegriniho a potom napíš ako si dopadol.
ivka70
17.03.20,11:06
A ty myslis, ze to je rozhodnutie tvojho prenajimatela a ten by to mal za teba "zatiahnut" ? Alebo naozaj vlada? zvlastne myslenie niektorych ludi ...
markho
17.03.20,11:53
pokiaľ nemôžeš vykonávať zárobkovú činnosť v prenajatom priestore na ktorý bol určený to nie je môj problém ale ani majiteľa priestorov.tým pádom ma napadá jedna možnosť dať okamžitú výpoveď,presne zo spomínaného dôvodu a nech sa majiteľ priestorov pozerá na prázdnu prevádzku a nikomu ju ani v tomto čase neprenajme... lebo evidentne nechápeš o čo tu ide,,, bude pol rok karanténa pol rok mam platiť nájom ??mala by si sa zamyslieť
marjankaj
17.03.20,12:08
Tak, čo sa tu vypytuješ? Daj výpoveď a máš to v suchu. Čo s tým má ivka? Alebo ty nemáš čím myslieť?
markho
17.03.20,12:13
keď nemáš čo k tomu povedať tak nekomentuj,toto nie je pokec
buchač
17.03.20,12:51
markho (Dnes 12:53)
bude pol rok karanténa pol rok mam platiť nájom ??mala by si sa zamyslieť
=============
Hm...také zamyslenie ?
Ja som napríklad skoro celý rok na chalupe. Takže v konečnom dôsledku by som nemal platiť tie náležitosti okolo platby za byt ? Veď nepoužívam výťah, osvetlenie spoločných priestorov, atď.
ivka70
17.03.20,13:21
Myslim, ze na vypovednu dobu mas stanovene podmienky v zmluve. Dost pochybujem, ze tam karantena je spomenuta.
A ak nie je, okamzitu vypoved najmu nedas, minimalne ti bude bezat vypovedna doba a pocas nej najom platis.

Ak vsak uz nechces dalej podnikat, na vypoved pola dohodnutych podmienok mas narok.

To, ze ty nemozes vykonavat cinnost v prenajatych priestoroch nesposobil prenajimatel. Ty mas priestor sposobily na podnikanie, ze nepodnikas, nie je problem prenajimatela.
Je to tvoje rozhodnutie, ze respektujes rozhodnutia vyssej moci. Nemusis.
Mozes urobit napr. to, co vela podnikatelov v restauraciach a puboch: vydaj cez okienko, objednavky cez telefon a rozvoz ....cize uplne zatvorenie je vlastne tvoje rozhodnutie :)
markho
17.03.20,14:51
chápem..myslel som si , že sme na stránke porada kde človek človeku pomôže , poradí..ale vidím klasika slovenská mentalita...možno Vy ste na strane druhej a prenajímate priestory , teda bude Vám chýbať splátka, nejaký ten príjem a razantne vylučujete možnosti ako tomu predísť ..len plať lebo musíš...verím , že je viac takých ako som ja a riešia to , lebo logika nepustí.tento stav aký mame teraz tu nebol od 2sv vojny a nikto nemohol byť na to pripravený.a na koniec poviem len toľko,že ste sa vyfarbili ...myslel som ,že niekoho napadne myšlienka :)...VZÁJOMNEJ DOHODY MEDZI PRENAJíMATEĽOM A NÁJOMCOM ... ale OK , presne takto som si to poriešil nakolko sme ľudia a pochopil to
BUCHAC VIDNO ZE SI CELY ROK NA CHATE , TAKTO SI SA AJ PREZENTOVAL ...PLETIES DOJMY S POJMAMI.CAUTE
marjankaj
17.03.20,14:58
..VZÁJOMNEJ DOHODY MEDZI PRENAJíMATEĽOM A NÁJOMCOM ... ///// presne si to pomenoval. Ale čo s tým máme my?:eek: My sa máme dohadovať?
ivka70
17.03.20,19:02
Prepac, ale tebou popisovana mentalita sa presne hodi na teba. Ty sa nepytas ako sa dohodnut s prenajimatelom, ty sa pytas, ci musis platit. Bez ohladu na to, ze tvoje naklady musi niekto uhradit, hlavne, ze to nebudes ty. To je fakt typicke, zautocit na tych, co neodpovedaju podla tvojich predstav.
buchač
17.03.20,21:41
No néééé, jasné, že musíš cvakať.
Ale daj číslo účtu...urobíme zbierku na nájom.
Jarka 1
18.03.20,08:50
Poraďáci, veď nebuďte na neho takí zlí. Však naozaj by sa mohol dohodnúť nájomca s prenajímateľom napr. zníženie nájomného. No tu očakávam, že keď ľudia začnú zase piť, tak "chudák" majiteľ baru začne cvakať a všeto vráti. No a keď kšeftíky pôjdu naplno, lebo už sa nebude piť, ale slopať, sám príde za majiteľom a ľudsky dobrovoľne navrhne zvýšenie nájomného. No ako markho? Pozdáva sa ti takáto dobrá rada?
markho
18.03.20,18:15
Neviem či to bolo ironické ale okej :) ..myslím si keď niekto položí otázku na porade.sk , čaká nejaku radu... ja viem že nájdu sa najmudrejši a napíšu googli...alebo som na chate cely rok a byt je prázdny atd proste reakcie neadekvátne...čo by sa stalo keby sa buď nereagovalo alebo fakt dali radu ..lebo tak jak platí paragraf na jednu stranu plati aj na druhu a s touto situáciou nepocital nikto ani poistovna.Neviem aka by bola reakcia tych najmudrejsich keby mali v podnajme 4prevadzky , ktore nefunguju z dovodu nudzoveho stavu a vyzera to na pol roka , ci by sa tiez nejako nechranili...chcel by som ich vidiet ako budu platit mesacne 8000e a ziadny prijem plus zamestnaci atd..ale vidim ze tato stranka je onicom a komentuju tu ludia len hejtovanim ...nic by sa nestalo keby prvy koment bol skus sa dohodnut ludsky...ale nie hned posliapat ..A Jarka tak ci tak dakujem ...
jslancik
18.03.20,19:43
prenajímateľ od teba vyžaduje plnenie podľa platnej zmluvy. si predstav, že nakúpiš v potravinách a pri pokladni sa spýtaš, či fakt musíš zaplatiť, lebo veď je korona a nemáš príjem. pozerali by na teba divne. čo sa tu urážaš. ak by si ty prenajímal byt, tak tiež by si bol taký ústretový a nepýtal by si peniaze, keď by nájomníci sedeli doma a nemali peniaze? ťažko....

nik nevraví, že krízu, ktorá vyplynie z tejto pandémie, prežije čo len polovica drobných podnikateľov. zvlášť ak platia 8k mesačne prenájom za priestory. skús to nejak pretransformovať, robiť niečo iné, po čom je teraz dopyt... taxislužby sa transformujú, kadečo sa dá vymyslieť.
misoft
18.03.20,20:00
@markho dám protiotázku. Musí platiť nájomník nájomcovi nájomné za byt, keď je v karanténe v Gabčíkove?
Odpoveď znie - ÁNO, pretože v tom byte má SVOJE veci! A ty v tom bare máš tiež SVOJE veci. A platiš aj za to, že ich máš v tom priestore.
Prenajímateľ totiž nemôže svoj priestor využívať, jeho vlastnícke právo je týmto obmedzené. A ty chceš, aby ešte on za teba "platil" úschovu TVOJICH vecí? Len preto, že TY nemáš zisky? Že štát nariadil uzatvorenie predajní, prevádzok? Prenajímateľ to predsa nezapríčinil - s týmto sa obráť na štát (a ten ťa pošle.... vieš kam!)
jasa
23.03.20,17:04
skus sa dohodnut s prenajimatelom na docasnom znizeni platieb za najom, kedze nemas trzby.Samozrejme, po otvoreni baru musis nezaplateny rozdiel uhradit.
hanelie
24.03.20,06:08
Ak by vodari plynari elektrikari spravcovia budov ai nepozadovali peniazky za dodane sluzby iste by aj majitelia budov boli tolerantni a nepozadovali penazne plnenie ( to nie je ironia, ale prosim pochopte, ti ,ktori ste v najme, ze aj majitelia maju zavazky )
buchač
24.03.20,06:50
Nepochopí...veď je to jasné z tých reakcií.
liviag
31.03.20,19:08
Mne dnes nájomca v prevádzke oznámil že nezaplatí 2 mesiace nič. Narovinu, nazaplatim... Babo raď..