yvica
17.03.20,13:02
prosím vás vyrábali sme jednej sro platcovi dph železné schody a montovali, patrí tam prenos daňovej povinnosti? neviem podľa čoho sa riadiť, respektíve ešte sme takto nefakturovali, vždy fakturujeme len tovar normálne s dph. poradí niekto?
ešte dodám, že časť materiálu na železné schody bola nakúpená s prenosom §69 12 g.
prosím poradí niekto?ďakujem
Kristina27
20.03.20,11:56
To nie je podstatné, že časť materiálu ste nakúpili s prenesením DP. Ak patria stavebné práce do sekcie F, miesto dodania služby je SR a dodávateľ a odberateľ sú platitelia dane podľa § 4, 4b, 5 alebo 6, tak áno, s prenosom DP na odberateľa. Pozri tu: https://www.financnasprava.sk/_img/pfsedit/Dokumenty_PFS/Zverejnovanie_dok/Aktualne/DPH/2019/2019.05.29_CPA.pdf
Ak si nie si istá, napíš na: https://www.financnasprava.sk/sk/opytajte-sa-financnej-spravy,
Podstatné je, či sú schody pevne spojené s budovou. Ak áno, tak fakturujete s prenosom DP.
yvica
23.03.20,12:45
no my nerobíme stavebné práce, vyrábame veci zo železa a ocele a schody sa na budovu montovali. tak nie sú pevne spojené, som z toho jeleň.
Kristina27
23.03.20,12:54
keď montuješ rebrík zo železa na budovu, a ten rebrík tam aj ostane navždy, tak je to s prenesením daňovej povinnosti, ak montuješ železné schody k budove a tie schody tam ostatnú navždy, tiež sa to posudzuje rovnako, iné je, keď vyrábaš len výrobky zo železa, potom to nie je s prenesením daňovej povinnosti
yvica
23.03.20,13:39
ďakujem za vysvetlenie, je to niekde takto podrobne rozpísané, že by som si to naštudovala?
a dávam odkaz na paragraf 69 12g
Kristina27
23.03.20,15:46
V tom linku, čo som priložila vyššie, prejdi si všetky riadky, pri niektorých si všímaj aj poznámky napravo.
Áno, odkaz na par. 69 ods. 12 písm. j) zákona o DPH.
yvica
23.03.20,16:46
ďakujem pekne
Kristina27
24.03.20,07:10
pozri v tom linku riadok č. 316