Nikoleta-23
17.03.20,18:37
V aktuálnom nariadení ÚVZ pri ohrození verejného zdravia sa píše o zatvorení prevádzok poskytujúcich služby. Chcela by som sa opýtať, či môže ďalej poskytovať služby živnostník, ktorý pracuje z domu a objednávky dostáva e-mailom a elektronickou cestou posiela aj hotovú prácu zákazníkom. Živnostník nemá zriadenú žiadnu prevádzku (prevádzkáreň), v ŽR je uvedené iba miesto podnikania. Takto podnikajú viacerí ľudia, napr. webdizajnéri, copywriteri, programátori atď.. Chcela by som teda vedieť, či normálne ďalej "fungujú", alebo momentálne nemôžu podnikať. Za odpovede alebo nejaké skúsenosti ďakujem.
kopretinka
17.03.20,17:42
Akože prepáč,si normálna? Máš prevádzku,kde poskytuješ luďom nejakú službu?
Čomu nerozumieš???!!!
Dáša_
17.03.20,17:43
neprichádzajú do styku so zákzníkmi, v pohode môžu fungovať.
marjankaj
17.03.20,17:50
Kopretinka, Ešte sa divíš, kto nám bude vládnuť?
kopretinka
17.03.20,18:03
Ja som sa nikdy nedivila ????
Nikoleta-23
17.03.20,18:03
Prevádzku v zmysle prevádzkáreň daný živnostník nemá (nejde priamo o mňa). Táto otázka by asi ani nevznikla, keby sa v nariadeniach používali jednotné výrazy. V tomto nariadení teda mala byť reč o zatvorení "prevádzkární".
Ale mimochodom: kľud - máš pocit, že napríklad aj všetci taxikári sú nenormálni, keďže to nariadenie im včera tiež nebolo jasné?
Nikoleta-23
17.03.20,18:05
Ďakujem za prínosnú odpoveď.
veronikasad
17.03.20,18:06
a čo účtovníci ? Ako bude postupovať daňový úrad keď nepodajú DP DPH ?
kopretinka
17.03.20,18:06
Vieš,prečo bol vydaný tento príkaz?
Nikoleta-23
17.03.20,18:15
Áno, kvôli možnému ohrozeniu zdravia ľudí. Ja samozrejme nemám pocit, že by pri opisovanom podnikaní došlo k ohrozeniu zdravia. Ale aj tak mám pocit, že to mohlo byť napísané lepšie.
kopretinka
17.03.20,18:18
A prichádzaš do osobného styku s nejakými ľuďmi?
Jak lepšie napísané?
Ja neviem,ale logika nepustí.
Dáša_
17.03.20,18:23
myslím, že aj toto je v riešení, musíme len vyčkať. Lebo nejde iba o podanie dph, ide aj o platenie. A mnohí už teraz nemaju z coho, lebo tržby nie sú. Videla som vyjadrenia účtovníkov, že robia dph iba v tom prípade, ak dostanu naskenované doklady mailom. ALe to sa nedá vždy
veronikasad
17.03.20,18:27
Ja som stihla podať ešte 12.3, dcéra robí jedno učto pre firmu z PD, tak som jej v nedelu skenovala doklady, našťastie ich nebolo vela.
Nikoleta-23
17.03.20,18:36
Nie, v tomto prípade o osobný styk so zákazníkmi nejde. Čo sa týka logiky, tak sa samozrejme nebudem hádať, je to tvoj názor. Ja by som v takom nariadení hovorila o prevádzkach, do ktorých priamo chodia fyzické osoby. Ale to je zase len môj názor, že by to tak bolo jasnejšie. Necháme to tak...
buchač
17.03.20,18:36
živnostník, ktorý pracuje z domu a objednávky dostáva e-mailom a elektronickou cestou posiela aj hotovú prácu zákazníkom.



Uvažujem, či som už niekde čítal/započul niečo o tom, o nejakom prípade, či sa vôbec od vzniku telefónu alebo cez internet stalo to, že sa nejaká choroba preniesla takouto cestou z jedného človeka na druhého.
Nie, neviem o takomto prípade.

Tiež uvažujem o normálnosti položenia tejto "otázky"...
Odpoviem si sám...nie, nie je normálna.
marjankaj
17.03.20,18:41
....či sa vôbec od vzniku telefónu alebo cez internet stalo to, že sa nejaká choroba preniesla takouto cestou z jedného človeka na druhého.

No po niektorých otázkach si už nie som tým taký istý.:---
buchač
17.03.20,18:46
:D :D :D
marjankaj
17.03.20,18:49
No pre živnostníka by malo byť dosť jasné znenie živnostenského zákona §17. Prípadne môže dať do googla "prevádzkáreň"
http://www.sbagency.sk/prevadzkaren-a-povinnosti-s-nou-spojene