edúlik
17.03.20,20:22
Dobrý večer, prijmy zo závislej činnosti a príjem jednorázový na základe Zmluvy o dielo uzavretá v zmysle § 631 a nasl. Zákona 40/1964 Zb.Občianskeho zákonníka a v zmysle zákona č.618/2003 Z. z. Zamestnanec je povinný podať DP typ B pre FO. Do DP uvádza len príjem z tejto Zmluvy? Zároveň je povinnosťou zamestnanca vykonať aj oznamovaciu povinnosť voči daňovému úradu alebo nie? Ďakujem.
Anik
17.03.20,20:26
Daňové priznanie je len jedno budú v ňom aj príjmy zo závislej činnosti ako aj príjmy zo zmluvy o dielo. Nemal by mať samozrejme urobené RZD. Bude v DP vypisovať príjem podľa §5 + príjem podľa §8 r. 17
veronikasad
17.03.20,20:31
Poziadal zamrdtnavatela o vykonanie RZD?
edúlik
17.03.20,20:48
Nie nepožiadal o RZD.
veronikasad
17.03.20,21:05
Podava DP typu B, do ktoreho uvedie prijmy zo zamestnania aj z par.8. ziadnu dalsiu oznamovaciu povinnost voči DU nemá
edúlik
18.03.20,08:22
Ďakujem
edúlik
23.03.20,19:07
Ďakujem pekne.