emela
18.03.20,07:22
Dobry den. Chcem sa spytat ci si moze manzel uplatnit pausalne vydavky ked je jeho prijem nad 20 000 eur. Dakujem
veronikasad
18.03.20,07:34
Ak splna ostatne podmienky a je to pre neho vyhodne, moze. Len cely prijem nad 20 tis. zdani
CHIC
18.03.20,08:17
nad 33333,33 €
marjankaj
18.03.20,08:20
???????
CHIC
18.03.20,08:26
20 000 € je limit paus.vydavkov nie prijmu
veronikasad
18.03.20,08:28
Suhlasim
marjankaj
18.03.20,08:29
Chcete tým povedať, že príjem napr. 17000 sa nezdaňuje?:eek:
CHIC
18.03.20,08:31
nie, ale pri uplatneni vydavkov % z prijmov sa na prijem nad 33 333,33 uz nedaju uplatnit vydavky lebo je tam strop 20tis.
Tweety
18.03.20,08:32
Paušálne výdavky sa uplatňujú vo výške 60 % z úhrnu príjmov z podnikania a z inej samostatnej zárobkovej činnosti. Pre zdaňovacie obdobie 2019 je výška paušálnych výdavkov obmedzená sumou 20 000 eur.
marjankaj
18.03.20,08:41
§19
výdavky (náklady) na obstaranie, technické zhodnotenie, prevádzkovanie, opravy a udržiavanie majetku, okrem výdavkov na osobnú potrebu podľa § 21 ods. 1 písm. i), výdavkov súvisiacich s nehnuteľnosťami a zamestnávateľa, ktorý uplatňuje postup podľa § 5 ods. 3 písm. a), a to
1.
vo forme paušálnych výdavkov vo výške 80 %, ak je tento majetok využívaný aj na súkromné účely, alebo

-------

Ak si myslela výdavky 60% z príjmov, tak tie sa vzťahujú iba na príjmy podľa §6/1,2,4, ale nie pre platiteľov DPH celý rok.
marjankaj
18.03.20,08:44
Takže nad ten príjem musí uplatňovať skutočné výdavky? Čo tak čítať po sebe, čo napíšeš.
CHIC
18.03.20,08:51
neplet hrusky s jablkami, co treba korigovat na tom co som napisal?
veronikasad
18.03.20,08:53
Janko, z prijmov nad 33 tis. sa uz výdavky pausalom uplatnit nedaju, ale aj tak môže byt tento sposob zdanenia pre niekoho výhodnejši
marjankaj
18.03.20,09:04
Veronika predsa v daňovom priznaní si zaškrtnem výdavky percentom aj pri príjme aj 45000. To že tam je limit je už o inom.
veronikasad
18.03.20,10:00
Jasneee