kimart
18.03.20,17:06
prosím vie mi niekto poradiť ako zistím ISBN k záverečnej práci z internetových zdrojov?
ivka70
18.03.20,16:16
ISBN dostavaju len tlacene knihy.
Neviem, preco ho chces hladat na internetovom zdroji.
kimart
18.03.20,16:20
treba to k záverečnej práci, a aj internetové zdroje majú svoje ISSN, resp. ISBN ak je to aj v elektronickej forme
ivka70
18.03.20,17:16
Vazne? Tak uspesne hladanie prajem...
misoft
18.03.20,19:29
@kimart
Vieš ty vôbec, čo je to ISBN? NEVIEŠ!
Je to medzinárodné štandardné číslo KNIHY! Na internete máš elektronickú formu - digitalizovanú, takže by si musel vedieť presný názov KNIHY, rok vydania, roky tlače, aby si ISBN zistil a vyhľadal.
ISSN je medzinárodné štandardné číslo seriálovej publikácie - tlačoviny. A to sú noviny, časopisy.

Záverečné práce, diplomovky nemajú ŽIADNE ISBN, ISNN - kódy im prideľuje VŠ, univerzita.... a sú v ich registroch.
buchač
18.03.20,19:34
Hm...sorry, ale ako si sa dostal vlastne k napísaniu záverečnej práce ???

Lebo na nete nie je problém nájsť danú problematiku...napr.
https://www.seminarkybezprace.sk/blog/zoznam-pouzitej-literatury/
Viac
https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=ISBN+k+z%C3%A1vere%C4%8Dnej+pr%C3%A1ci+z+interne tov%C3%BDch+zdrojov
kimart
18.03.20,19:38
ďakujem
kimart
18.03.20,19:41
moc pekne ďakujem, som rada, že ma niekto pochopil.. no k VŠ som sa dostala asi tak, kríza stredného veku :-D ...
kimart
18.03.20,19:43
misoft treba si lepšie prečítať otázku, ale ďakujem a vážim si snahu pomôcť
buchač
18.03.20,19:48
Hm...no pééékne.
Aj mňa to svojho času chytilo...ale potom som si sadol a prešli ma takéto krízy a včul sa venujem iba svojím koníčkom. ;) :D
misoft
18.03.20,19:54
Na internete - a to budem opakovať - žiadne ISBN k nejakej záverečnej práci NENÁJDEŠ! A otázka (tvoja) znela "ako zistím ISBN k záverečnej práci z internetových zdrojov".
A ja ti budem aj opakovane písať, že záverečné správy žiadne ISBN NEMAJÚ! Nie sú to knihy, ani periodické tlačoviny.
kimart
18.03.20,19:59
:-) nepochopil si ma.. k ..znamená, že potrebujem to do zdrojov.. nie aby som si tým označila svoju prácu ... neva
misoft
18.03.20,20:08
A ja ti píšem, že to NIKDY na internete NENÁJDEŠ. Pochopíš to konečne? Ak potrebuješ uviesť zdroj - tam musíš uviesť PRÁCU (jej názov, autora). Alebo si myslíš, že komisia bude hľadať nejaký ISBN nejakej "práce" na internete, aby zistila, kto a čo to napísal?
kimart
18.03.20,20:21
:-D oki, ideš si svoje... každá škola má svoje smernice a ver, že to tam je, keď to hľadám. Ako je aj pravda, že som to ISSN (články) ISBN (knihy aj v elektronickej podobe) medzitým našla.
ivka70
19.03.20,05:31
No daj nejaky link, kde mas ISBN k clanku na internete.
Podla mna sa da najst len v pripade, ze ide o elektronicku verziu nejakej knihy ...
ivka70
19.03.20,05:35
misoft, presne preto som napisala tu odpoved, hlavne ze mi za nu okamzite dala minusku :)
ale ked vysokoskolak nevie naformulovat spravne otazku, tak co ine cakat ...
kimart
19.03.20,05:45
:-) aj na to pride
kimart
19.03.20,05:50
Práve pre toto sii ju dostala milá Ivka. Viem že si šikovná, vieš poradiť. No tvoja odpoveď v zmysle útoku... A pritom z vás troch len jeden pochopil...a písala som už kedy ISBN a kedy ISSN
ivka70
19.03.20,06:03
Mila kimart, este raz, pytala si sa na ISBN a taku odpoved si dostala, nic utocne a ani nespravne na nej nevidim.

Ze sa nevies spytat, to uz v komentari utocne je, lebo kazdym dalsim komentarom len zdoraznujes, ze si sa spytala blbost a ze nevies prijat odpoved. Mozes sem napisat komentov, kolko chces, ten link, kde by ISBN bolo na na internetovy zdroj nevykuzlis .... a vsetko ostatne je len daromna obhajoba

Mne nevadi minuska, aj ja sa mozem mylit, mne vadi, ked ju rozdavaju ti, co si nedokazu priznat vlastny omyl a zvaluju to na inych :)
kimart
19.03.20,06:13
Potrebovala som poradiť, nie blbý komentár..nie každý vždy všetko pochopí
pavol54
19.03.20,07:31
myslím si že ministerstvo kultúry prideľuje kódy všetkým tlačovinám, tak sa skús tam spýtať ( však ti za ten dopyt po hube nedajú:))