magdika
19.03.20,06:29
Ahoj poraďaci! Starobný dôchodca je živnostník platca DPH a vzhľadom dnešnej situácii nevie prevádzkovať svoju živnosť, takže by ju chcel prerušiť. Poprosím o radu aký to má vplyv na DPH, či by po prerušení mohol pokračovať ako platca DPH, alebo by sa musel znovu registrovať . Ďakujem za radu
marjankaj
19.03.20,08:18
A na ako dlho to chceš prerušiť? Inak pozri §81 zákona o dph.
magdika
19.03.20,09:41
Pozerala som, že sa to dá len na viac ako 6 mesiacov prerušiť, takže to sa mi zdá dlhá doba, počkáme, ako sa to vyvinie celá situácia
Ďakujem
marjankaj
19.03.20,10:21
šak zruš a po mesiaci môžeš znovu otvoriť.
magdika
19.03.20,18:03
Živnostenský zákon (§ 57 ods. 6) ustanovuje dobu, počas ktorej môže byť živnosť pozastavená. Pozastavenie živnosti nemôže trvať kratšie ako šesť mesiacov (minimálna doba) a dlhšie ako tri roky (maximálna doba).
marjankaj
19.03.20,18:08
Zrušiť môžeš kedykoľvek. A kedykoľvek môžeš zase otvoriť. Aj na druhý deň. Alebo si našla paragraf, ktorý to zakazuje?