janulka5595
19.03.20,08:07
ahojte pracujem vo firme uz skoro treti rok a kolegyna sa ma vratit z rodicaku
pracovnu zmluvu mam na dobu neurcitu nikde v nej za nespomina zastupovanie pocas materskej dovolenky alebo rodicovskej dovolenky...
na internete som nasla ze v pripade MD alebo RD je stale v zmluve zastupovanie na dobu urcitu..
doteraz som o tom nevedela ze sa chce vratit brala som to tak ze opustila tuto firmu akciovku..
co v takomto pripade prosim? nemozem si dovolit opustit pracu pretoze platime pozicky.
v pripade ze odmietnem podpisat dohodu o ukonceni pracovnej zmluvy ostava uz len vypoved zo strany zamestnavatela vsak?
v tomto pripade mi patri snad nejake odchodne alebo odstupne? ako postupovat prosim, dohodu o ukonceni rozhodne podpisat nechcem, nakolko by podla mna to mohli napadnut aj banka?
dakujem vam za kazdu pomoc
Tweety
19.03.20,07:15
Ak si bola prijatá na zastupovanie, mala si dostať PZ na dobu určitú. (tu urobil zam-ľ chybu)Ty ale máš dobu neurčitú, čiže návratom kolegyne sa ti PP automaticky nekončí. Ak by zam-ľ chcel s tebou ukončiť PP, bola by potrebná Dohoda alebo Výpoveď zo zákonom daných dôvodov. Pri výpovedi alebo Dohode z organiz, dôvodov by si zo zákona mala nárok na odstupné. Pri Dohode bez udania dôvodu nie.