karin542
19.03.20,12:43
Dúfam že mi budete vedieť poradiť nakoľko na soc. Positovni sa dovolať nedá
Som na úrade práce a pracujem na dohodu v jednej firme asi týždeň
Teraz 2tyzdne máme zatvorené ja som sa hodila na ocr so synom nech niesom doma zadarmo aspoň nech aký taký príjem mám
Dnes mi volala s práce vedúca že dohodu ukončuje k 13temu dnu v mesiaci nech mi zbytocne nebezia tie dni
Ja som sa na ocr dala od 16teho
Ešte minulý týždeň ak som volala na soc. Poistovnu či mám nárok na ocr ak som na úrade práce a pracujem na dohodu tak mi povedala že ak za posledných 12mes. Som 270dni Nemocensky poistená tak nárok na ocr mám
Dnes mi vedúca povedala že nárok na ocr nemám nakoľko vraj jej na soc positovni povedali že ak na dohodu som nepracovala dlhšie ako 21dni
Ale že mám skúsiť si dať ocr či mi schvália že ešte som v ochrannej lehote 7dni
Tak teraz neviem som z toho mimo
Mám nárok alebo nemám?
Katy a R
19.03.20,11:57
karinka - dôležité pre nárok je - že či ide o dohodu s PRAVIDELNÝM príjmom, alebo nie . V takom prípade máš NP - a nárok na dávku je aj v ochrannej lehote ... ale ešte je dôležitá asi dĺžka OL v tomto prípade, lebo nevieme - že koľko trvá/la tá dohoda?
Ale nerozumiem tomu ukončeniu - to ti ukončuje 13.4.? - či ako - lebo dneska je už 19-teho.
Ak by šlo o nepravidelný príjem - tak tam ani nemáš nem. poistenie, takže ani dávka.
karin542
19.03.20,12:14
Takto ja som tam pracovala od 4.3 do 13.3 ona v utorok teraz 17.3 mi zavolala že ukončuje mi dohodu k piatku aby mi zbytočné nebezali dní na úrade práce že potom ak sa vrátim ak sa všetko dá do normálnu dohodu mi dá zase
Ale tak neviem myslím že mohla má tým oboznámiť že mi ju ukončuje a nie bez môjho vedomia ukončiť
A takto celý január som bola pn
Pn ukončila som a aj pracovný pomer som ukončila ku koncu januara ktorý mi trval od 16.6.2019
Potom som pracovala 2tyzdne na dohodu v obchode
Tak som to tam prerušila a následne som začala pracovať na dohodu druhu ktorá trvala od toho 4trho do 13teho
Účtovníčka mi povedala že som v ochrannej lehote že na ocr sa mám vypísať
Že ak za posledné 2roky som nemocensky poistená tak ocr mi vyjde
Ale nehovorila to presvedčivo...
A na sociálnu sa snažím dovolať už tretí deň ale stále tam to je obsadené
Katy a R
19.03.20,12:19
ak to bola dohoda s pravidelným príjmom - tak je tam OL. To ale musíš ty vedieť. obávam sa, že skôr nie?
karin542
19.03.20,12:20
Ako jak s pravidelným príjmom?veď trvala len 9dni ????
karin542
19.03.20,12:27
Viete mi nejak poradiť či sa dá nejak doplatiť nemocenské alebo ja neviem
Aby mi ta ocr vysla?
Veď teraz nemôžem byť polku mesiaca doma zadarmo ????
Katy a R
19.03.20,12:32
nemocenské poistenie sa ako dobrovoľné poistenie spätne doplatiť nedá - a ani samostatne sa nedá platiť ... a tiež neviem, či máš dostatok dní poistenia na nárok na dávku z dobrovoľného poistenia.
pozri si stránku SP ... tam máš všetky info