wegamizi
19.03.20,17:52
Mozno pre niekoho zbytocna tema, ale predsa skusim. Urcite kazdy z nas, aspon starsie rocniky, maju nejake uspory vacsie, ci mensie. Ci doma, alebo v nejakej institucii, to je jedno. Zaujimalo by ma, aky mate nazor, na buducnost eura. Je divna doba, ktoru snad este nik nezazil a preto je na mieste urcita obava a zvysena pozornost. Co s tymi usporami?? Niekto povie nakupit zlato, niekto investovat do nehnutelnosti, niekto akcie, kryptomeny a pod. Zaujimaju ma vase nazory, skusenosti, myslienky, doporucenia, uvahy a pod.
sito
19.03.20,17:45
Peniaze boli, sú a budú.
jslancik
19.03.20,17:59
len sa popresúvajú od jedného majiteľa k druhému... a zmenia hodnotu...
jslancik
19.03.20,18:07
nerozmýšľal som o tom nejak výrazne, ale myslím, že hodnotu peňazí toto neoplyvní. nie výrazne. zlato je nezmysel, nehnuteľnosti pôjdu skôr dole. ostatné je lotéria. skôr by som peniaze šetril a držal. lebo časom sa ľudia "vyhádžu" z peňazí, či už súkromníci alebo podnikatelia a peniaze bude treba, resp. bude príležitosť ich dobre investovať. len otázka je, či ich potom dokážeš investovať. to je skôr otázka podnikania. nájsť a využiť príležitosť.
sito
19.03.20,19:36
Ale, to bolo vždy! Teraz? Nakúpiť treba plátno a šiť rúška za 4 € jedno. :D ono to moc do smiechu nie je, ale je to realita.
lubko6394
20.03.20,09:09
Na zlato je asi neskoro

Zaujímavé:

MIMOŘÁDNÉ OZNÁMENÍ

Vážení klienti a zájemci o investiční kovy,

moc se omlouváme, ale musíme Vám oznámit, že máme vyprodáno. Poptávka po drahých kovech v posledních hodinách narostla do takové míry, že se nám podařilo vyprodat všechny zásoby a další objednávky do odvolání nepřijímáme a neprovádíme ani fixace cen.

Výkup drahých kovů u námi zakoupeného zboží 100 % garantujeme a realizujeme ho i nadále, pouze v souladu se zavedením mimořádných opatření proti šíření nákazy koronavirem v České republice jsme se rozhodli, že bude probíhat po předchozí telefonické nebo e-mailové domluvě doručením zboží včetně certifikátu poštou (jako cenné psaní) na naši adresu Bolzanova 1615/1, 110 00 Praha 1.

Věříme, že současná opatření pochopíte a prosíme Vás v těchto dnech o shovívavost. Bohužel, situace nabrala v globálním světě a měřítku rozměry, kdy ani my ve STEP Financích nedokážeme předvídat všechny budoucí události, které mohou nastat. Přesto se i nadále snažíme Vám i v těchto nelehkých časech zajistit investiční kovy a naše služby a usnadnit Vám současnou situaci a minimalizovat rizika.

Zdroj:https://www.investicni-zlato.eu/mimoradne-oznameni

Obchodovanie s drahými kovmi je ukončené. Prijaté objednávky budú vybavené v pracovný deň podľa aktuálnych cien.

Zdroj: https://www.zlatatehla.sk/
pavol54
20.03.20,09:14
Ako povedali odborníci v Británii je naše investičné zlato bezpečne uložené a zhodnocované. (Poznámka môžeme si ho hneď odviezť ale medzinárodná doprava je zablokovaná:))
lubko6394
20.03.20,09:40
Asi si to nepochopil. Majú stopku, alebo sú naozaj vypredaní ( neverím). Problém je že jedna je CZ a druhá SK, vyzerá to na nadnárodne koordinovaný/nariadený postup.
pavol54
20.03.20,10:35
ale pochopil, však preto smajlík, ale pamätáš tú debatu ako všetci obviňovali fica že si ho chce ukradnúť pre svojich, jedni hovorili doviezť iní trvali na tom aby sa tam nechalo. Zrazu sa môže stať nedobytné a nebude akceptovaná ani záruka jeho hodnotou
wegamizi
20.03.20,10:46
A co tak vymenit cast uspor na dolare? Po krize by sa Amerika mala skor spamatat ako EU, ci sa mylim?
lubko6394
20.03.20,10:59
Derzeit verzeichnen wir ein außergewöhnlich hohes Bestellaufkommen, das selbst vorherige Spitzenlasten um ein Vielfaches übersteigt. Zeitgleich ist die Warenverfügbarkeit bei unseren Lieferanten sehr eingeschränkt. Wir bitten daher um Ihr Verständnis, dass wir in dieser Marktsituation nur ein eingeschränktes Sortiment zur Verfügung stellen und uns vorbehalten jederzeit wieder die Bestellannahme einzustellen.

Zdroj: https://www.goldsilbershop.de/goldbarren.html?p=1&f=771

S týmto Fico nič nemá. Zdá sa že nastala panika a nikto netuší čo sa bude diať. Čo spraví s ekonomikou čolen -10% HDP sme ešte asi nezažili.
buchač
20.03.20,10:59
..čo považuješ za úsporu, od akej sumy sa odrazíme ?
lubko6394
20.03.20,11:13
Vyzerá to skôr že sa spamätá Čína. V USA to môže naštartovať fázovo posunuté.
misomiso
20.03.20,15:46
Preco by sa malo USA spamatat skor?
Dáša_
20.03.20,16:46
ja som (len tak cvične) uvažovala nad tými nehnuteľnosťami a teda mi nie je jasné, či fakt pojdu dolu. Predpokladám, že dosť veľa tých, čo pracovali v zahraničí sa tam už nevráti. Lebo napríklad ich miesto už nebude. A doma budú možno niektorí aj hšadať, kde bývať. Ale táto úvaha vobec nemusí byť správna, samozrejme. Teraz išli ceny nehnuteľností do špirály, tak sa skôr núka úvaha o zastavení a poklese. Uvidíme
zk24
20.03.20,18:04
Výroba rakiev v taliansku tiež musí dobre vynášať...
jslancik
20.03.20,19:00
čína sa spamätá? musí to tam byť drsné. a úplne iné (ďaleko horšie) ako púšťajú na verejnosť informácie. lebo to je vlastnosť komunistických zriadení. neveril by som im ani slovo. vraj už teraz je v Taliansku viac mŕtvych ako v Číne za celé obdobie korona. tak určiteeeeeeee. aj samotní čínski lekári prezradia, ako sa skresľujú informácie tohto druhu.
jslancik
20.03.20,19:06
veľmi jednostranný pohľad na vec. lebo to, čo predpokladáš o strate miest v zahraničí, bude platiť predovšetkým tu pre SK a v ďaleko väčšej miere. tým pádom klesne kúpna sila, nebude dopyt po nehnuteľnostiach. a takisto nedostanú financie z banky. a áno, možno príde 5000 ľudí zo zahraničia a budú chcieť kupovať. len na SK bude možno 10 až 100x viac nezamestnaných, ktorí nebudú chcieť/môcť kupovať.
wegamizi
20.03.20,19:25
Myslim, ze nehnutelnosti z dovodu nesplacania urverov{ nezamestanost}pojdu cenovo dole.
wegamizi
20.03.20,19:30
Myslim, ze ano. Podla USA politickych ambicii a taktik sa to da predpokladat. I ked preformatovanie svetovych mocnosti pripustam.
wegamizi
20.03.20,19:31
Ano, peniaze boli aj budu, ale v akej forme?
wegamizi
20.03.20,19:33
napr. 50.000,00euro??
jslancik
20.03.20,19:53
nesplácanie úverov by som trošku odsunul nabok - banky nemajú záujem konfiškovať nehnuteľnosti. majú záujem sa dohodnúť. a to väčšina ľudí bude riesiť - dohodnúť sa s bankou nejak. snáď to nedôjde tak ďaleko, že by banky či exekútori museli dražiť veľké množstvá nehnuteľností...
Dáša_
20.03.20,19:54
áno, možete mať pravdu. Všetko je teraz vo hviezdach
buchač
20.03.20,20:19
Štatistika cien nehnuteľnosti na základe predaja...grafy sú načrtnuté až do novembra 2020.
http://www.trh.sk/statistiky-cien-nehnutelnosti/slovensko.html
misoft
21.03.20,11:26
Hmmmm...
https://www.youtube.com/watch?v=eff1fop0YPg
asi takto:
"Proč že se mi každou noc o tom jen zdá, o tom jen zdá,
že v mém životě vyšla má tak šťastná a krásná hvězda,
proč že se mi každou noc o tom jen zdá, že ta hvězda
mi dá to štěstí, o němž se mi ve dne nezdá,
zdání klame, mimoto každý sen,
který v noci míváme, zažene příští den.Ref:
Život je jen náhoda, jednou jsi dole, jednou nahoře,
život plyne jak voda a smrt je jako moře.
Každý k moři dopluje, někdo dříve a někdo později,
kdo v životě miluje, ať neztrácí naději.
Až uvidíš v životě zázraky, které jenom láska umí,
zlaté rybky vyletí nad mraky, pak porozumíš,
že je život jak voda, kterou láska ve víno promění,
láska že je náhoda a bez ní štěstí není."
buchač
21.03.20,12:59
Hm...za seba ?
Tých 50 litrov je proste málo na nejaké zhodnotenie...

Zlato išlo hore, za pár drobných poriadnu nehnuteľnosť nekúpiš (dokonca pomaly ani neprepíšeš na úradoch)....atď.

Zo zlata a ani z tehál sa nenaješ.
Horšie to bude ale už s inými komoditami, ktoré potrebuje k životu každý...a jesť sa musí.
Dá sa predpokladať, že s veľmi vysokou pravdepodobnosťou pôjdu ceny potravín hore.
Takže v konečnom dôsledku a podľa rôznych informácií by sa dalo uvažovať o investovaní do akcií potravinového segmentu.
pavol54
21.03.20,15:14
podstatné je že u koho sú a budú Kto má pod kontrolou energetiku má pod kontrolu hospodárstvo štátu, kto má pod kontrolou potraviny má pod kontrolou obyvateľstvo Kto ťa bude chváliť hladný alebo najedený?
sito
21.03.20,19:35
wegamizi
24.03.20,17:18
Dakujem, ma to svoju logiku.
Huslista
14.07.20,20:22
Dolar je na ustupe ako rezervna mena a krajina sa silne zadlzuje. Vymenu penazi neodporucam.
wegamizi
14.07.20,21:35
Veru mate pravdu. Situacia sa dramatizuje