nana989
20.03.20,07:15
Manželia (dôchodcovia) prenajímajú byt, dokonca sa registrovali aj na daňovom úrade a maju pridelene DIČ číslo (neviem prečo to robili), ich príjem po odpočítaní 500 Eur a výdavkoch na réžiu je noazaj malý len 200 Eur. Majú vôbec podávať daňové priznanie, majú síce pridelené DIČ ale príjem je menší ako tých cca 1900 eur?
veronikasad
20.03.20,07:26
Aky prijem z prenajmu bez vydavkov maju?
hanelie
20.03.20,08:22
ak ich brutto príjem po rozdelení a odpočítaní sumy 500 € ( na každého ) nie je vyšší ako 1 968,68 eur tak DP nemusia podávať ( ak sa už registrovali pre istotu nech napíšu, že príjmy nedosiahli zákonom stanovenú hranicu na podanie DP
Katy a R
20.03.20,08:24
nevieš prečo to robili (registráciu) ??? - lebo je to povinnosť pri prenájme! A nie je dôležitý príjem po odpočítaní výdavkov - ale ich celkový "hrubý " príjem . Od toho závisí, či sú, alebo nie sú povinní podať DP. možno áno a možno nie? Hranica na podanie DP - kuk §32 zák o DzP.
marjankaj
20.03.20,09:36