Degesh
20.03.20,12:28
Zdravím, mám problém s externým harddiskom. Harddisk Maxtor 1TB, na ktorom mám dáta, som pripojil k môjmu TV samsung UHD seria 7000 konkrétne UE50RU7092. Prezeral som dáta z disku na TV. Potom som ho pripojil naspäť k PC a už sa doň nemôžem dostať. Vypisuje "acces denied". Absolútne netuším ako sa doň dostanem bez toho aby som ho musel formátovať. Vue mi niekto poradiť ako odstrániť tento problém??? Niekde som zazrel že televízor si ho pre seba nejak zašifruje. Lebo naďalej ho používam aj v samsung tv aj v ďalšej čo mám doma. Len nie v PC.
misoft
20.03.20,12:11
V PC v správe diskov sa pozri, aký má fileformat. Je možné (a niektoré telky to robia), že zmenia fileformat ext. zariadení pre prístup len do telky. Ak tam máš dáta - cez Ubuntu, Linux a podobné opensorce systémy ich vytiahnuť a potom HDD naformátovať.
TV Samsung (vyššie verzie) už kóduju súbory, ktoré sa z telky dostanú na ext. médium. Dokonca do takej miery, že ich neprehráš ani na inom TV rovnakej značky a modelu!

Mimochodom - TV nie je určené na to, aby si si tam PREZERAL súbory! Na to máš predsa PC, NB.
Degesh
20.03.20,13:58
Tomu vsetkemu rozumiem, ze tv si to zmeni. Chcel som sa vyhnut tomu aby som nemusel zakazdym formatovat 1TB disk ked ho vlozim do tv a naspat do NB. Primarne prezeram fotky v TV, pretoze moj NB je v zalostnom stave. Cize zatial je riesenim naformatovat HDD, comu som sa chcel vyhnut kvoli tomu ze chcem ten obsah na nom zachovat. Kedze Linux a Ubuntu je pre mna spanielska dedina, tak som asi prisiel o cely obsah?
misoft
21.03.20,10:05
Ubuntu live! Z USB - neinštaluje sa! Len sa dáva bootovanie z USB. A súbory budú tam, kde si ich mal predtým - pomocou Ubuntu si ich pretiahneš na iný disk.

A NB? Existuje predsa (ak má HDMI) aj prepojenie NB -> TV - ako druhý monitor.

Môžeš ešte skúsiť toto:
https://espace.cern.ch/winservices-help/NICESecurityAndAntivirus/NICESecurityHowTo/Pages/ConvertToNTFS.aspx
Prekonvertovať file system z toho samsungackého na NTFS - ale bez záruky, že prídeš o dáta, teoreticky by sa to dát nemalo dotknúť. Ale jeden nikdy nevie.
Mimochodom - pri bežnom prezeraní by telka nemala mať dôvod meniť filesystem na svoj, jedine pri nahrávaní by to robila, ale to by mazala všetko.