viliammmmm
22.03.20,17:31
Ahojte prosim o stručnu radu."Uvažujem o kupe tovaru a jeho naslednom predaji dalej ku koncovemu spotrebitelovi"


Nemam žial žiadne obchodné (kupa-predaj tovaru) ani ekonomicke vzdelanie.
Doposial sme sa venovali hlavne podnikaniu v oblasti služieb.
Prosim najde sa niekto ochotný mi stručne napisat najaky vzorovy priklad a postup krok po kroku?



Nejde mi primarne o zakladanie E-shopu, na to sa zatial skusenostami vobec necitim.
Rád by som to len skusil,ako vedlajsiu činnosť.


Moja predstava je:
1.najdem si dodávateľa (neviem či zahraničného Alibaba.com, alebo na začiatok stači SK dodávateľ.)
2.uhradim mu za dodany tovar FA
3.najdem si koncoveho zakaznika
4.vystavim mi FA s cca 5-10% maržou

-čo musim formalne splniť?
-na ktoru Firmu mi je vhodnejšia tovar nakupiť na platci Dph, alebo ne neplatcu (mam obe)




p.s prosim skuste mi to vysvetliť ako napr 15.ročn. chalanovi, (mam 36)

Ďakujem pekne za ochotu Viliam .
Mila123
22.03.20,17:10
ak je to zahraničný, Alibaba, musíš nakúpiť tovar, ktorý má atest, resp. zhodu , inak ťa Colníci nepreclia, tovar to zlikvidujú,
napr. teraz nedostatkové rúška musíš mať https://www.unms.sk/?posudzovanie_zhody_zdravotnickych_pomocok
a sledovať sklady, popr. spotrebu, mať sklad a povolenie hygieny na skladovanie.....spustenie prevádzky a ktorá firma? záleží od odberateľa, napr. lekárne sú všetci platitelia DPH,teda je výhodnejší nákup je spol. s DPH, pre lekárov, zvyčajne nie sú platitelia DPH - spol. ktorá nie je platiteľom DPH je pre nich výhodnejšia....
ale dovoz by som riešila so spol s DPH (dovoz je myslený z 3-tej krajiny_