Alenaa
08.09.06,20:50
Ahojte,
mám nasledovný problém:
Môj syn si našiel zamestnanie mimo mesta, chodí domov len cez víkendy.Môj manžel automaticky si vypítal jeho kľúče od bytu a odovzdal ich mojej svokre.Vraj pre prípad, keby k nám chcela prísť, keď nie sme doma. Stalo sa to, že, som sedela v obývačke a svokra sa mi objavila v izbe bez zvonenia - jednoducho mi to vadí. Syn cez víkendy je doma, ja musím strážiť, aj keď príde neskoro v noci, aby som mu odomkla. Mohla by som mu dať spraviť duplikát, hoci máme špeciálne zámky a je to dosť drahé, ale jednoducho to nechcem vybaviť z dôvodu, že si myslím, že svokra nemusí k nám chodiť bez ohlásenia.
Môj osobný názor je taký, že svokra nám môže zavolať, keď nás chce navštíviť a nemá k nám chodiť, keď nie sme doma. Podotýkam, že synovi to vôbec nevadí, preňho je samozrejmé, že matka má sedieť doma vždy....
Som smiešna, alebo nie?????
janasv
08.09.06,18:58
Smiesna nie si. Naco ma chodit na navstevu, ked nie ste doma? :eek:
duficek
08.09.06,19:04
no nezavidim ti. rozpravala si sa o tom s manzelom? niekedy pomoze obycajna komunikacia....mal by vediet ze ti to vadi.
mne by to tiez vadilo, moj nazor je, ze akakolvek rodina (okrem clenov domacnosti) by sa mala najprv dopredu ohlasit, ci moze prist aby neprisla nevhod...nech je to svokra ci mama.
janasv
08.09.06,19:07
Mne to pripomina jednu scenku - Dobry den, jmenuji se Vterka a budu tady bydlet.....:D
Alenaa
08.09.06,19:07
Manžel to myslí tak,že keby nám náhodou chcela niečo doniesť /čo sa stáva tak 2x do roka,ale máme mobily , tak stačí zavolať/. Dodávam, že som "veľmi dobrá nevesta" - nerada sa hádam.
Alena
Nika
08.09.06,19:15
Nemusíš sedieť doma a čakať na syna. Nech on sedí pred dverami a čaká na teba........;)
Ale vážne. Chápem, že ti to prekáža. Aj mne by to vadilo. Je veľa rodín, ktoré majú kľúče od bytov svojich detí, rodičov......... A je to pre nich normálne. A v niektorých prípadoch dokonca aj praktické...... V každom prípade, ak už svokra kľúč vlastní, mala by najskor zazvoniť a iba ak nie ste doma ho použiť.
Alenaa
08.09.06,19:17
Uvažujem, že niekedy jednoducho nebudem doma , alebo nebudem počuť zvonenie - môj syn sa bude rozčulovať, že sa nevie dostať do bytu a zistí, že by bolo vhodnejšie, keby mal vlastné kľúče...
janasv
08.09.06,19:24
Alenka, moj svokor ma kluce od nasho bytu len vtedy, ked niekam cestujeme, aby mal kto vyberat postu, polievat kvety a spravit pohyb po byte. Inak si myslim, ze syn by mal mat svoje kluce a ak sa manzel boji, ze ich strati, nech ich odlozi do "domaceho trezoru" a pri cakani na neho v noci sa striedajte. Svokra sa asi nudi, ked sa potrebuje len tak prejst do Vasho bytu a ani Vam to neoznamit. :eek: Podla mna je to zasah do sukromia. :mad: A cez vikend je syn iba zavrety doma? To nikam nechodi? Povedz svokre, ze syn tie kluce cez vikend potrebuje a pre Teba je to unavne, stale ho cakat. Ze su pomerne drahe a takto to bude jednoduchsie. Ze sa jej budete snazit kazdy den ozvat /ak to uz nahodou nerobite/, ak by nieco potrebovala. ;) A HLAVNE SA NEDAJ!!!!:)
Manual
08.09.06,19:25
Uvažujem, že niekedy jednoducho nebudem doma , alebo nebudem počuť zvonenie - môj syn sa bude rozčulovať, že sa nevie dostať do bytu a zistí, že by bolo vhodnejšie, keby mal vlastné kľúče... A je problém dať klúče rozmnožiť ...... ????
Manual
08.09.06,19:27
Vymente vložku a nemusíte pýtať klúče od svokry a bude to ako predtým.
duficek
08.09.06,19:28
Uvažujem, že niekedy jednoducho nebudem doma , alebo nebudem počuť zvonenie - môj syn sa bude rozčulovať, že sa nevie dostať do bytu a zistí, že by bolo vhodnejšie, keby mal vlastné kľúče...
no to som chcel akurat navrhnut. :)
ked to synovi nevadi, ze name kluce, skus mu par krat neotvorit, resp. nechaj ho vzdy taku pol hodku cakat (a vypni si mobil :))
a manzelovi povedz, ze ked bude chciet svokra nieco 2x do roka doniest, nech zavola na mobil a vy si pre to pridete....a rovno mu povedz, ze ti to proste vadi ked si pride taka neohlasena bez zvonenia k vam domov.
zariadit sa ale musis ty :)
duficek
08.09.06,19:30
A je problém dať klúče rozmnožiť ...... ????
myslim ze sa jedna o bezpecnostnu vlozku, cize nahradny kluc bude drahy a pripadna vymena vlozky s novymi klucami este drahsia....ale napad je to dobry
Alenaa
08.09.06,19:32
A je problém dať klúče rozmnožiť ...... ????



Nie je to problém, ale práve to nechcem!
Alena
Manual
08.09.06,19:33
Keby ma to tak trápilo ako pani Alenku na peniaze by som nepozeral !!!!
Alenaa
08.09.06,19:38
no to som chcel akurat navrhnut. :)
ked to synovi nevadi, ze name kluce, skus mu par krat neotvorit, resp. nechaj ho vzdy taku pol hodku cakat (a vypni si mobil :))
a manzelovi povedz, ze ked bude chciet svokra nieco 2x do roka doniest, nech zavola na mobil a vy si pre to pridete....a rovno mu povedz, ze ti to proste vadi ked si pride taka neohlasena bez zvonenia k vam domov.
zariadit sa ale musis ty :)
OK,
myslím si, že dnes mám dobrú príležitosť. Syn išiel do mesta, ja idem spať a nezobudím sa na zvonenie...
Dám Vám vedieť, ako sme dopadli.
Dobrú noc, Alena
Danila
08.09.06,19:59
OK,
myslím si, že dnes mám dobrú príležitosť. Syn išiel do mesta, ja idem spať a nezobudím sa na zvonenie...
Dám Vám vedieť, ako sme dopadli.
Dobrú noc, AlenaTy milá Alenka budeš rada keď zaspíš. A ak náhodou zaspíš, tak sa celkom určite zobudíš a budeš utekať otvárať synovi, aby bol v dome pokoj, syn nenafučaný a Ty ako tak vyspaná. Takže treba veci nazvať pravým menom. Súkromie je súkromie. A svokra aj keď zlatá žena, bez ohlásenia a ešte k tomu kedykoľvek.... no to by sa mi nepáčilo ani najmenej. Ale vyriešiť to môžeš len priamo a bez okolkov. Najkôr s manželom, so synom a nakoniec so svokrou. Ak by to medzičasom nevyriešil jeden z nich. Prajem Ti pekný víkend.
duficek
08.09.06,20:05
Keby ma to tak trápilo ako pani Alenku na peniaze by som nepozeral !!!!
rozmnozenie klucov by vyriesilo iba polku problemu - syn by mal kluce. druhy a horsi problem - svokra, by bol nevyrieseny.
vymena novej vlozky a komplet nove kluce - nakladne a mohla by nastat rovnaka situacia, kluce by dostal syn aj svokra - myslim ze tade cesta nevedie...
Ivana Š
08.09.06,20:39
Citujem Alenaa : :mad: Podotýkam, že synovi to vôbec nevadí, preňho je samozrejmé, že matka má sedieť doma vždy....:mad:


A matka nemôže mať iné "záľuby" ako domácnosť?
Musí len doma sedieť a čakať, čo jej deti (aj dospelé!) potrebujú?
Cila
09.09.06,06:21
Je to háklivá téma. Každá svokra je protivná? Prečo nezavolá, keď chce prísť? Moje deti mi sami dali kľúče od bytu ani som ich nechcela. Nikdy som ich zatiaľ nepotrebovala. Potrebuje ich skôr zať, keď si zabudne zobrať svoje kľúče a keď dcéra nie je doma nevie sa dostať do bytu.
Poslúžia hlavne v takomto prípade a cez dovolenku keď nie sú doma.
No nezávidím Ti, vypýtaj ich späť a zabudni ich vrátiť, keď Ti to tak vadí. Svokre povedať pravdu sa veľakrát neoplatí. Ja sa sanžím nerobiť veci, ktoré mi vadili na mojej svokre a zatiaľ dobre vychádzame. ;) :D
Cila
Ivana Š
09.09.06,06:28
Ja tento problém nemám, zadávala tému Alenaa (tiež jej nezávidím), ja mám svokru veľmi rada, je to jedna skvelá žena
kľúče mám aj od jej domu aj od domu mojich rodičov, nič sa nezmenilo v tom, že už s nimi nebývame, a mám kľúče dokonca aj od bratovho domu (hlavne pre prípad, že si svoje zabuchnú)
Cila
09.09.06,06:57
Ja tento problém nemám, zadávala tému Alenaa (tiež jej nezávidím), ja mám svokru veľmi rada, je to jedna skvelá žena
kľúče mám aj od jej domu aj od domu mojich rodičov, nič sa nezmenilo v tom, že už s nimi nebývame, a mám kľúče dokonca aj od bratovho domu (hlavne pre prípad, že si svoje zabuchnú)
Ivanka prepáč, už som to opravila. Dúfam,že aj ja raz dostanem takú pochvalu na seba od svojej nevesty, akú si Ty dala svokre. Súhlasím s Tebou, že nie všetky svokry sú protivné, len niektoré zabudnú na svoju mladosť a na to , čo vadilo im.
Nikto nemá rád, keď ho niekto stále diriguje, usmerňuje, poučuje.
Mala som kolegyňu, ktorej svokra kým ona nebola doma vymenila dečky na stole za iné ktoré boli v skrini, oprala tie pôvodné asi chcela pomôcť:D :D :D :D , chudera tiež ju skoro porazilo.
Cila
Danila
09.09.06,06:58
Ja tento problém nemám, zadávala tému Alenaa (tiež jej nezávidím), ja mám svokru veľmi rada, je to jedna skvelá žena
kľúče mám aj od jej domu aj od domu mojich rodičov, nič sa nezmenilo v tom, že už s nimi nebývame, a mám kľúče dokonca aj od bratovho domu (hlavne pre prípad, že si svoje zabuchnú)Ivanka, problém bude v tom, že svokra nebude celkom skvelá žena, ak Alenka sedí v obývačke, a ona sa jej bez ohlásenia objaví za chrbtom. Skvelá žena bude asi Alenka, ak nevymení vložku bez upozornenia. Tebe ale celkom určite mnohé takúto svokru závidia. Ani moja nevesta na mňa nedá dopustiť. No ale neviem, či by to tak bolo, keby som prestala rešpektovať základné pravidlá slušnosti, a zavadzala tam, kde ma nikto neočakáva. Takže Ti asi závidí aj Alenka. Ja Ti želám, aby Ti to tak vydržalo čo najdlhšie. A Alenke čo najkratšie.
otázka
09.09.06,07:36
Ivanka, problém bude v tom, že svokra nebude celkom skvelá žena, ak Alenka sedí v obývačke, a ona sa jej bez ohlásenia objaví za chrbtom. Skvelá žena bude asi Alenka, ak nevymení vložku bez upozornenia. Tebe ale celkom určite mnohé takúto svokru závidia. Ani moja nevesta na mňa nedá dopustiť. No ale neviem, či by to tak bolo, keby som prestala rešpektovať základné pravidlá slušnosti, a zavadzala tam, kde ma nikto neočakáva. Takže Ti asi závidí aj Alenka. Ja Ti želám, aby Ti to tak vydržalo čo najdlhšie. A Alenke čo najkratšie.
Rozmnožiť kľúče, vymeniť vložku... Celý problém spočíva podľa mňa v tom, že pre svokru je zrejme samozrejmé takéto správanie. S prepáčením za výraz, ale keby mala chrbtovú kosť tak sa pred tým telefonicky ozve. Neviem si predstaviť, že by sa u mňa len tak objavila v obývačke. Ona by si mala uvedomiť či nepríde nevhod atď. Je to všetko o medziľudských vzťahoch. Asi by som sa necítila vo vlastnom byte dobre, keby som stále žila v strese, že kedykoľvek ju môžem mať pred sebou. A vlastnému decku by som nikdy kľúče od domova nezobrala.
dana9
09.09.06,08:09
Nemusíš sedieť doma a čakať na syna. Nech on sedí pred dverami a čaká na teba........;)
Ale vážne. Chápem, že ti to prekáža. Aj mne by to vadilo. Je veľa rodín, ktoré majú kľúče od bytov svojich detí, rodičov......... A je to pre nich normálne. A v niektorých prípadoch dokonca aj praktické...... V každom prípade, ak už svokra kľúč vlastní, mala by najskor zazvoniť a iba ak nie ste doma ho použiť.

Súhlasím, podľa mňa nie je problém v tom, že manžel dal svokre kľúče, veď niekto nevie,čo sa kedy môže stať.Nebudete doma a vytopia vás susedia a pod. Ale problém je v tom ako sa k tomu postavila svokra,ako že jej to dáva nejaké právo správať, sa ako by to bol jej byt.
Problém nie je v tom že príde, ale v tom že to slušne vopred neoznámi. Možno by jej to mal niekto taktne naznačiť, ako to bolo myslené. Veď nech si ona predstaví, ako by saona cítilana tvojom mieste. Neustály stres že niekto príde a ja nemám upratané :eek::rolleyes:;).

dana:)
dermadena
09.09.06,08:56
u nás má tiež z manželovej strany klúč aj jeho brat a svokra ja to riešim jednoducho tak že ked som sama doma klúč nechávam v zámku aby každý kto náhodou príde zazvonil. nechcem aby ma porazilo od prekvapenia že niekto chodí po dvore nečakane.
gu100
09.09.06,13:08
Mne to pripomina jednu scenku - Dobry den, jmenuji se Vterka a budu tady bydlet.....:D

Trosku na odlahcenie a doplnenie:

- Dobry den, jmenuje se Vtěrka a budu s Vámi bydlet...
- No jo, toje dobry, ale mi uz odcházime...
- Nevadí, ja již mam zbaleno :)

V ziadnom pripade si ale nerobim srandu z popisanej zivotnej situacie, a myslim, ze to vyriesi hlavne komunikacia...
mashka
09.09.06,13:58
Jednoducho nechávaj kľúče vo dverách a svokra bude musieť zazvoniť, respektíve aj počkať nejakú tú "chvíľku"pred dverami,keď nevie,čo sa patrí.
Alenaa
12.09.06,10:07
Ahojte,
tak Vám píšem, ako som dopadla v piatok. Už som Vám chela napísať, ale ani pri PC nemám veľmi súkromie a nechcela som, aby niekto čítal moje príspevky.Aj manžel je zvedavý a niekedy stojí za mnou len tak... čo to píšeš??? - asi je po matke...
Syn prišiel domov o 3-tej nadránom a volal mi na mobil,aby som mu odomkla. Cez víkend som sa spojila so svokrou a vypítala som si od nej kľúče.Možno sa jej to nepáčilo, ale už sú kľúče doma.Ona vlastne nie je zlá, možno chcela byť len vtipná, keď prišla k nám bez zvonenia. Neuvedomuje si to, že mi to môže vadiť, ale ani my k nej nikdy nechodíme bez toho, žeby sme jej dopredu nezavolali.
Ďakujem za Vaše pripomienky, dobre mi to padlo. Bola som doma sama a musela som sa vyrozprávať, na to sú priatelia!!
Pozdravuje Alena
malalulu
13.09.06,11:10
Ja by som povedal, že ak už ty nechceš pýtať kľúč, nech si ho pýta tvoj syn, aby si ho nemusela čakať.Myslím, že babka pochopí skôr vnuka ako nevestu
tiny77
25.09.06,08:11
Mne to pripomina jednu scenku - Dobry den, jmenuji se Vterka a budu tady bydlet.....:D

...zubní kefku mám a pastu si půjčim :D
ivička
26.09.06,05:22
Ja si myslím, že si urobila dobre, keď si si ich vypýtala, svokra môže aká chce dobrá aj tak je to len svokra, ja preferujem priamosť a úprimnosť ak je fakt dobrá tak to iste pochopila a všetko je v poriadku.
Ja som mala tiež taký zážitok, bývame so svokrou v jednom dome ona na prízemí a my na poschodí, jedno ráno sme bežali s manželom,so synom do nemocnice /ostalo nepopravené, riad po raňajkách/ a nečakane sme sa vrátili domov pre nejaké veci a čuduj sa svete moja svokra mi robila s priateľkami exkurziu po byte po skriniach v špajze, kredenci, manžel sa ani neozval a ja som len ukázala rukou na dvere, myslela som že to pochopí, síce zmizli ako víchor, ale urobila to aj tak ešte niekoľkokrát.
Nie je nad dobrú svokru!!!!
Lucuš
26.09.06,06:38
Ja si myslím, že si urobila dobre, keď si si ich vypýtala, svokra môže aká chce dobrá aj tak je to len svokra, ja preferujem priamosť a úprimnosť ak je fakt dobrá tak to iste pochopila a všetko je v poriadku.
Ja som mala tiež taký zážitok, bývame so svokrou v jednom dome ona na prízemí a my na poschodí, jedno ráno sme bežali s manželom,so synom do nemocnice /ostalo nepopravené, riad po raňajkách/ a nečakane sme sa vrátili domov pre nejaké veci a čuduj sa svete moja svokra mi robila s priateľkami exkurziu po byte po skriniach v špajze, kredenci, manžel sa ani neozval a ja som len ukázala rukou na dvere, myslela som že to pochopí, síce zmizli ako víchor, ale urobila to aj tak ešte niekoľkokrát.
Nie je nad dobrú svokru!!!!
Tak to by ma asi porazilo, no ja so svokrou síce nebývam, väčšinou chodíme na návštevy my a niekedy poviem pravdu stačí mi. Naše deti nie sú pre svokru nič, preferuje dieťa svojej dcéry, Naše deti si nikdy nezobrala na koléná, neprečítala im rozprávku ale čo je najhoršie keď tam prídeme vôbec sa im neprihovorí, keby sa aspoň spýtala ako sa majú.
No ja asi som blázon /alebo tak vychovaná/ prižmurujem na d tým oči a manžela ešte ja nahováram aby sme sa išli pozrieť na jeho rodičov, predsa sú to jeho rodičia, ktorí ho vychovávali. Možno si myslím že sa niečo zmení a začnú akceptovať mňa a hlavne naše deti, no sú to už roky a stále nič čo už.:mee:
simako
07.10.06,17:11
Ahoj, Alenka.
Iste si pochopila, že Tvoj manžel Ti zabezpečil kontrolu, keď už nemáš doma
syna, aby si sa náhodou nezupsula.
Muži sú s.... .
Podľa seba súdim teba.
Aj keď Ti svokra kľúče vrátila, vymyslí si niečo iné.
Nedaj sa !

GS
simako
07.10.06,17:13
Pardón, zle som Ťa oslovila.
Milá Cilka!
GS
Melnick
07.10.06,17:34
Mne nedá neopýtať sa: Alenka tak strašne by Ti vadilo,keby tie kľúče mala Tvoja mamka. Máš syna ,takže predpokladám,že aj Ty raz budeš svokra a možno sa Ťa raz dotkne práve to,že nevesta nechce..............
Ja mám úžasnú svokru a Tebe prajem,aby si podobnú nevestu ako si Ty nedostala.:)
Prepáč,že som možno nereagovala podľa Tvojich predstáv,ale ja asi týmto veciam nerozumiem. Moje kľúče majú všetci moji najbližší príbuzní,tak ako aj ja ich,no a ani dečky mi ešte nikto nevymieňal.Lenže to všetko je o vzťahoch medzi ľudmi a o vzájomnej komunikácii.Kvietok na MDŽ ,alebo ku Dňu matiek toto veru nevyrieši.:mee:
durisovad
07.10.06,18:32
Velmi pekne povedane. Aj som chcela dat bodik, ale ma zavratilo, vraj sa neda. Aj ja by som bola rada, keby si nas dom otvorila svojim klucom moja svokra (ako to sem-tam robievala), ale z druheho sveta sa to uz neda.
Danila
07.10.06,19:03
Ahoj, Alenka.
Iste si pochopila, že Tvoj manžel Ti zabezpečil kontrolu, keď už nemáš doma
syna, aby si sa náhodou nezupsula.
Muži sú s.... .
Podľa seba súdim teba.
Aj keď Ti svokra kľúče vrátila, vymyslí si niečo iné.
Nedaj sa !

GSTakéto niečo som si tu neprečítala od prvého dňa, čo som na Porade. Ty si to vôbec po sebe ešte vládala prečítať? Apropo, Ty máš mužov viac? Ten môj nie je s...., ani tí, čo ich poznám nie sú s.... a navyše zvyčajne muž je obrazom ženy svojej. Čo tak sebareflexia? Ak za iné nie, tak za obsah Tvojho príspevku.
duficek
08.10.06,08:13
simako spravne, podla seba sudim teba ... :)
muzi su s...ty si potom co ked sa drzis svojho hesla ? :)
Melnick
08.10.06,09:57
Pardón, zle som Ťa oslovila.
Milá Cilka!
GS
A Cilka sa tu ako objavila ? Veď Cilka túto tému neotvorila.:eek:
Sharon
10.10.06,11:24
A čo, keby si oznámila manželovi, že dávaš urobiť nové kľúče synovi, lebo ich potrebuje častejšie ako svokra, ďalšie kľúče svojej mame alebo otcovi (keby vám náhodou chceli niečo doniesť), prípadne svojej sestre, bratovi (ak nejakých máš) a požiadaš ho, aby to financoval. Som zvedavá, čo ti na to povie manžel. Ak ani po tomto nevypýta kľúče od svokry, tak potom ti prajem pevné nervy, alebo ak si doma a chceš predísť neplánovanej návšteve svokry, nechávaj kľúče zvnútra v zámke.
duficek
10.10.06,11:55
Mne nedá neopýtať sa: Alenka tak strašne by Ti vadilo,keby tie kľúče mala Tvoja mamka. Máš syna ,takže predpokladám,že aj Ty raz budeš svokra a možno sa Ťa raz dotkne práve to,že nevesta nechce..............
Ja mám úžasnú svokru a Tebe prajem,aby si podobnú nevestu ako si Ty nedostala.:)
Prepáč,že som možno nereagovala podľa Tvojich predstáv,ale ja asi týmto veciam nerozumiem. Moje kľúče majú všetci moji najbližší príbuzní,tak ako aj ja ich,no a ani dečky mi ešte nikto nevymieňal.Lenže to všetko je o vzťahoch medzi ľudmi a o vzájomnej komunikácii.Kvietok na MDŽ ,alebo ku Dňu matiek toto veru nevyrieši.:mee:
je pekne ze mate medzi sebou dobre vztahy, ale tu sa skor riesil/riesi problem so sukromym. neviem ako by sa ti pacilo, keby vsetci tvoji pribuzny, co maju od teba kluce, si chodili do tvojho bytu s alebo bez tvojho vedomia. na navstevy, alebo by prisli s ich susedom ukazat, ako byva ich dcerenka, vsetko bez ohlasenia, prste len tak....mam silny pocit, ze by si coskoro vymenila zamok :)
zuzka100
10.10.06,12:15
Nie si smiesna. To by liezlo na nervy aj mne. A co tak porozpravat sa s mazelom o tom, ze ti to lezie na nervy. Jedna vec je svokra - to je asi prenho citliva otazka a druha vec je nocne vstavanie a otvaranie synovi. Asi najlepsie by bolo, aby si vnucik popytal od starej mamy kluce sam, s tym ze ich stale potrebuje. No ale manzel by si to odo mna riadne zlizol, keby mi toto vyparatil. papa
SYM
10.10.06,12:17
je pekne ze mate medzi sebou dobre vztahy, ale tu sa skor riesil/riesi problem so sukromym. neviem ako by sa ti pacilo, keby vsetci tvoji pribuzny, co maju od teba kluce, si chodili do tvojho bytu s alebo bez tvojho vedomia. na navstevy, alebo by prisli s ich susedom ukazat, ako byva ich dcerenka, vsetko bez ohlasenia, prste len tak....mam silny pocit, ze by si coskoro vymenila zamok :)


08-10-06, 11:13 AM
Senior Member
duficek
Členom od: 21-01-06
Miesto: Bratislava
Príspevky: 350
Súhlasil: 36x
Získal 145 súhlasov
v 55 príspevkoch
PoradaBody: 3



Re: ide ma poraziť
simako spravne, podla seba sudim teba ...
muzi su s...ty si potom co ked sa drzis svojho hesla ?


ale aj ty nejako neskoro reagujes ;) , najprv pises tak, potom onak :D
aspon sme si precitali, ze aj inak sa to da, nielen zlym slovom,
no treba sa hlavne vypravat a stanovit si pravidla co je dobre a co
je zle
aky postoj taka odozva , niekedy to chce len vysvetlit ;)
duficek
10.10.06,12:35
sym - ako pisem tak a potom onak? odpeved na simako bola ironicka...
Viera123
10.10.06,15:47
Ahojte,
tak Vám píšem, ako som dopadla v piatok. Už som Vám chela napísať, ale ani pri PC nemám veľmi súkromie a nechcela som, aby niekto čítal moje príspevky.Aj manžel je zvedavý a niekedy stojí za mnou len tak... čo to píšeš??? - asi je po matke...
Syn prišiel domov o 3-tej nadránom a volal mi na mobil,aby som mu odomkla. Cez víkend som sa spojila so svokrou a vypítala som si od nej kľúče.Možno sa jej to nepáčilo, ale už sú kľúče doma.Ona vlastne nie je zlá, možno chcela byť len vtipná, keď prišla k nám bez zvonenia. Neuvedomuje si to, že mi to môže vadiť, ale ani my k nej nikdy nechodíme bez toho, žeby sme jej dopredu nezavolali.
Ďakujem za Vaše pripomienky, dobre mi to padlo. Bola som doma sama a musela som sa vyrozprávať, na to sú priatelia!!
Pozdravuje Alena
Len chcem upozorniť ďalších prispievajúcich, že Alenka si už svoj problém 12.09.2006 vyriešila, takže podľa mňa nie je čo riešiť. Alebo v dohľade ďalšia "milá" svokra?:p:p:p
Melnick
10.10.06,16:11
je pekne ze máte medzi sebou dobre vztahy, ale tu sa skor riesil/riesi problem so sukromím. neviem ako by sa ti pacilo, keby vsetci tvoji pribuzny, co maju od teba kluce, si chodili do tvojho bytu s alebo bez tvojho vedomia. na navstevy, alebo by prisli s ich susedom ukazat, ako byva ich dcerenka, vsetko bez ohlasenia, prste len tak....mam silny pocit, ze by si coskoro vymenila zamok :)

duficek,neboj,moja svokra nie je realitka .:D :D
Saly
10.10.06,17:09
Alenka, skús dať svojej maminke tiež kľúče a nech príde, keď bude tvoj manžel doma, tak ako tvoja svokra, keď si bola doma ty. No moje slova ber len s rezervou, ale manžel by sa mal zamyslieť sám nad sebou a tvoja svokra ich mala prijať len s tvojim súhlasom.O takýchto veciach sa rozhoduje spoločne.
duficek
10.10.06,17:42
Len chcem upozorniť ďalších prispievajúcich, že Alenka si už svoj problém 12.09.2006 vyriešila, takže podľa mňa nie je čo riešiť. Alebo v dohľade ďalšia "milá" svokra?:p:p:p
len ma napadol taky maly vtip, ze co je to vlastne tchýne:
predsa krizenec tchora a svine :)
JanaSys
13.10.06,12:56
Dobrá téma. Mne pomohla pochopiť prečo môj manžel protestoval proti tomu, aby moji rodičia chodili ku nám bez zaklopania (bývame v jednom dome - oni na poschodí). Vtedy som to nedokázala pochopiť, ale jednoznačne som ho podporila, aj keď som si svoje musela vypočuť od rodičov. Takže teraz klopú (určite nechápu prečo) - aspoň keď si myslia, že sme doma.
Takisto som sa len kvôli manželovi vzoprela tomu, aby mi mamina v čase keď som v práci poprehadzovala "dečky" - myslené obrazne - väčšinou preukladala skrine, riady v kuchyni a podobne. Teraz to už len počúvam, ale v rámci hesla lepší vlastný neporiadok ako cudzí poriadok - ignorujem.