margaretik
23.03.20,14:10
Prosím o radu. Pracujem na škole ako nepedagogický pracovník. Z dôvodu prekážky v práci na strane zamestnávateľa musíme pracovať "z domu." Ak prídem do práce, nárok na stravenku DeJeuner mám, ale ak pracujeme "z domu" nárok mi vraj nevzniká. Učitelia pracujú tiež "z domu" a nárok na stravenku DeJeuner majú. Prosím o radu, či je to správne. Ďakujem
Tweety
23.03.20,13:12
Záleží od odpracovaných hodín. Ak ich odpracuješ viac ako 4, nárok na zabezpečenie strany zo zákona máš.
§152 odst.1 Zamestnávateľ je povinný zabezpečovať zamestnancom vo všetkých zmenách stravovanie zodpovedajúce zásadám správnej výživy priamo na pracoviskách alebo v ich blízkosti; túto povinnosť má aj zamestnávateľ alebo agentúra dočasného zamestnávania voči dočasne pridelenému zamestnancovi. Túto povinnosť nemá voči zamestnancom vyslaným na pracovnú cestu, s výnimkou zamestnancov vyslaných na pracovnú cestu, ktorí na svojom pravidelnom pracovisku odpracovali viac ako štyri hodiny. Povinnosť zamestnávateľa ustanovená v prvej vete sa nevzťahuje na zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme v zahraničí.
marjankaj
23.03.20,13:14
A čo robíš? Upratovačku?
ivka70
23.03.20,13:16
Pri prekazke v praci na strane zamestnavatela (alebo aj na strane zamestnanca) narok na zabezpecenie stravy (stravny listok) nevznika.

Ak by si z domu pracovala a odpracovala viac ako 4 hodiny, islo by o telepracu, pri nej narok na zabezpecenie stravy (teda aj stravny listok) vznika.

Treba si teda ujasnit, ci si doma kvoli prekazke v praci na strane zamestnavatela alebo si doma, lebo ti zamestnavatel zadal pracu "z domu" a teda riadne pracujes, len z ineho miesta ako obvykle.
margaretik
23.03.20,13:18
Áno z domu pracujeme bežnú pracovnú dobu 8 hod.
margaretik
23.03.20,13:19
účtovníčku
af70
23.03.20,19:19
aj mňa to zaujíma, avšak prečo by mali mať iba učitelia stravný lístok a nie účtovníčka keďže je homme office a robí viac ako 5 hod.??? Je to ešte vštko v riešení - čítala som o tom
ivka70
24.03.20,00:53
Preco teda pises o prekazke v pravi na strane zamestnavatela?
Ako ty uctovnicka konkretne pracujes z domu - mas VPN prepojenie do prace na uctovny SW, mas doma uctovne doklady?
Kováczová
30.03.20,12:26
Je niečo nové v tejto oblasti, keďže píšete, že je to v štádiu riešenia? Totiž ani personalisti na školách zatiaľ nemajú žiadne usmernenie, podľa ktorého by sa zariadili, pokiaľ ide o nepedagogických zamestnancov. Možno mimo témy, ale v niektorých prípadoch by mali učitelia dať časť svojej mzdy rodičom, keďže napr. my pracujeme s deťmi od rána 8.00 hod. do 13.00 hod. a niekedy poviem pravdu, ani ja neviem vypracovať niektoré zadania, ktoré dávajú deťom cez edupage :(
af70
30.03.20,12:47
Máte pravdu personalisti na stredných školách nemajú žiadne usmernenie ako postupovať hlavne s neped. zamestnancami. Nič sa nedoriešili naša škola sa drží usmernenia MŠ SR, upratovačky, kuchárky....sú tento mesiac platené podľa § 142 ods. 3 ZP. Stravné lístky nebudeme dávať pri home officce. Či to je správne nikto nevie v tejto situácii.
Ešte aj FS sa nevyjadrila k 2% z dane - vraj termín ostáva 30.4. - to si neviem predstaviť ako to budem robiť keď učitelia sú doma.
Napíšte aj ostatné personalistky zo škôl ako riešite vy danú situácii v marcových výplatách.
ďakujem a musíme si navzájom pomôcť.