ella22
25.03.20,09:15
Môžete mi prosím poradiť s problémom ohľadom partnerovych deti? Má ich pridelené každý druhý víkend, tento víkend majú prísť, no zároveň s nami žije aj jeho 74 ročná mama. Ako sa máme zachovať? Keď deti nezoberieme bude to marenie nariadenia súdu, keď ich vezmeme, ohrozime jeho mamu. Sme pracujúci a teraz už nikto nevie či nieje nositeľom a máme pred tým rešpekt a vzhľadom na túto situáciu sa nevieme rozhodnúť
korela
25.03.20,08:22
Matovič by mal doplniť ďalší bod do jeho nariadení. :-)
Starí ľudia by mali mať prednosť.
ivka70
25.03.20,08:28
Preco? Myslis, ze vsetko sa da do detailov nariadit?
Zeby ludia nemohli rozmyslat aj sami a dohodnut sa na niecom kvoli vlastnym detom a rodicom?
ivka70
25.03.20,08:31
A ako to chce riesit otec deti? Komunikuje s ich matkou?
Ako pracujuci kedze chodite do prace medzi inych ludi, mate ovela viac moznosti byt nakazeni ako deti, ktore su uz 2. tyzden v karantene.
Ako riesite styk s partnerovou matkou teraz?
Preco prave deti by mali byt ten problem?
korela
25.03.20,08:32
ivka70, ale mohli, ale je tu zákon, a ako vidno aj podľa otázky, poniektorí chcú mať aj istotu. nevieme, koho majú na druhej strane, keď to riešia.
ivka70
25.03.20,08:33
To mozes rovno zabudnut, neda sa kazdy jeden detail riesit zakonom ci nariadenim....
Istotu si musia nastavit sami . Mozu napriklad matku partnera izolovat uplne ,ved aj oni su pre nu potencialny zdroj nakazy ... nie su v karantene.
korela
25.03.20,08:35
veď sa o tom píše, deti sa majú vyslovene izolovať od starých ľudí, nakoľko sú najohrozenejšou skupinou obyvateľstva.
ella22
25.03.20,08:40
Nekomunikuje s ex, len keď musí, včera naňho nakricala že deti si vezme a hotovo, bez ohľadu na dôchodkyňu. Vraj sú zdravé a nevidí problém aby boli u nás. Nikto nevie kto je zdravy a kto nie. My máme kontakt s ňou minimálny,ale keď ste v jednom byte tak to nejde úplne, dezinfikujem a dávame pozor ale človek nikdy nevie. On si ich chce zobrať, ja ani jeho mama s tým nesúhlasíme
korela
25.03.20,08:54
Vychádzam aj zo svojej skúsenosti. 15 rokov som nemala chrípku, v decembri aj februári som ju chytila od vnučky (začala chodiť do škôlky), doteraz sa z druhej neviem spamätať. A táto dg je vraj tisíckrát nákazlivejšia. Stačí pozrieť na Španielsko čo robia s ľuďmi nad 75 r.
Ja byť vami, by som starú pani chránila. Asi by som sa spýtala pre istotu na sociálnom odbore a aj písomne, doklad.
ivka70
25.03.20,08:55
Ak sa dokazete izolovat vy dvaja, dokazete to aj s detmi A ak nie, navrhnite ine riesenie ...
Ja suhlasim s otcom deti, ze zobrat si ich zoberie.
Ak nechcete, aby boli v byte s jeho matkou, tak bud nech on ide s nimi niekam na cely vikend alebo ona ... to je asi jedine, co mozete spravit, aby ste ich oddelili.
ella22
25.03.20,09:00
Jeho mamu odizolovat nieje možné pretože najnižšiu rodinu má v Čechách, k mojim rodičom nemôže ísť lebo tam máme 90r dedka. On ísť s deťmi nemôže lebo ma nariadenú pracovnú sobotu takže s deťmi budem musieť byť ja. Skúsim dať na radu a informovať sa na sociálke aby to bolo písomne
veronikasad
25.03.20,09:02
Vek deti?
ella22
25.03.20,09:10
12 a 9
ivka70
25.03.20,11:00
Necakaj, ze ti socialka nieco take napise ... a uz duplom nieco, o co by sa dalo opriet, nie je zakonodarca, moze nieco odporucit, ale rozmyslat a organizovat za vas nic nebude.

Ak otec ma nariadenu pracovnu zmenu, tak by sa mal prednostne dohodnut s matkou deti, ze si ich zoberie az po zmene, kedze ich nema s kym nechat.
Dáša_
25.03.20,11:31
na to 9 ročne sa dá zobrat ocr a pokusit sa najst iný byt, kde budu počas celeho času aj s otcom izolované. Ked toto navrhnete matke, tak tuším, že si to rozmyslí.
ella22
25.03.20,11:54
Toto odpísala pani zo sociálky
Dobrý deň,

vydané súdne rozhodnutie je právoplatné a nemení sa ani súčasnou situáciou, ale je potrebné prihliadať a zohľadňovať individuality každého prípadu. S poukazom na rodičovské kompetencie a zodpovednosť rodičov na zdravie dieťaťa je najlepším vhodným riešením dohoda medzi rodičmi, ktorá zohľadňuje aktuálny stav detí, rodičov a ostatných osôb, s ktorými by mohli deti prísť do kontaktu. Zároveň je potrebné zohľadniť pri dohode rodičov opatrenia vydané vládou SR v súvislosti so šírením vírusu COVID-19.



S pozdravom
ella22
25.03.20,11:56
Úprimne by bola rada a vôbec by jej to nevadilo, jemu dali vysoké výživné že pri prenájme iného bytu by sme nemali čo ani jesť. Ona sama nemá ocr a deti necháva samé doma kým je v práci.