denisamka
09.09.06,15:04
Manžel je podnikateľ účtujúci v jednoduchom útovníctve a chcel by si objednať notebook na dobierku z Veľkej Británie. Je to tam vraj lacnejšie a lepšia konfigurácia. Ako by si to mal potom zaúčtovať? Vdaka za kazdu radu
martina 11
09.09.06,13:07
ako keby si bol objednal z Čiech - prepočítaš kurzom a ďalej účtuješ ako keby bol kúpený na Slovensku
denisamka
09.09.06,13:09
a kurz zo dňa, ktorý bude uvedený na doklade, ktorý oni pošlú,alebo zo dňa, keď ho dostane? Díky moc
martina 11
09.09.06,13:16
no keď ho dostane na dobierku, tak bude pravdepodobne platiť v hotovosti, t.z. že musí najskôr cudziu menu nakúpiť (kurz podľa banky) a zaplatenie je z valutovej pokladne (kurz stred podľa NBS - suma zaplatenia). Na konci roka zrušiť pokladňu a urobiť kurzový rozdiel. Aspoň ja tak postupujem, ale niektorí to robia aj bez valutovej pokladne, priamo podľa kurzu stred NBS a dokladu o zaplatení dobierky. (v JU je dôležitejší výdavok ako náklad, takže vždy podľa dokladu o zaplatení - až na výnimky samozrejme) Bye
Danila
09.09.06,15:22
no keď ho dostane na dobierku, tak bude pravdepodobne platiť v hotovosti, t.z. že musí najskôr cudziu menu nakúpiť (kurz podľa banky) a zaplatenie je z valutovej pokladne (kurz stred podľa NBS - suma zaplatenia). Na konci roka zrušiť pokladňu a urobiť kurzový rozdiel. Aspoň ja tak postupujem, ale niektorí to robia aj bez valutovej pokladne, priamo podľa kurzu stred NBS a dokladu o zaplatení dobierky. (v JU je dôležitejší výdavok ako náklad, takže vždy podľa dokladu o zaplatení - až na výnimky samozrejme) ByeVo valutovej pokladni v tomto prípade príjem=výdaj - kurz komerčnej banky.
AGRO
10.09.06,06:45
Prosím o radu. My sme kupovali naftu v Chorvátsku a platili sme EUR. EUR premenili na kuny a blok o zaplatení je už potom v kunách. Ako mám postupovať v takomto prípade , keď to chcem dať z EUR pokladne ?
Ďakujem.