peter201
25.03.20,16:12
Dobrý deň chcel by som sa spýtať na televizor philips 32pfs5803/12. Nejde mi zapnúť vôbec nereaguje, neblika ani dioda. Po rozobratí to opticky v nutri vyzera v poriadku poistka je tiež v poriadku. Viete mi poradit v čom by mohla byť chyba ? Ďakujem.
misoft
25.03.20,16:07
Nevieme, ale servis to bude vedieť.
peter201
25.03.20,16:37
Ano skutll na tlačidlo nereaguje vôbec.
jelalim
25.03.20,16:58
tento model sa nepredava dlho, mal by byt v zaruke. Treba volat autorizovany servis.
Taserda
31.03.20,18:23
Po rozobratí asi už nebude v záruke. Prvý problém by som hľadal v napájaní, tak ako v aute či máš benzín.
Taserda
01.04.20,09:20
Premerať sa to dá.
Dnes sa to v autorizovanom servise opravuje tak že sa mení Základová Doska alebo Obrazovka alebo Zdroj. To je asi všetko. Na obrazovke najčastejšie odchádza LED podsvietenie a ak je v záruke vymenia aj tak celú obrazovku. V tomto prípade podsvietenie to nieje, samozrejme, ako to píše peter201 že dioda nesvieti. Akurát ma čaká na pošte balík od Aliho s LED pásikmi. na Philips (obrazovka je LG) Výjde ma to celé na 13 €. Robiť to bude syn, ja na to nemám oči. Predpokladám že peter201 chce lacno opraviť Tv tak by mal napísať odkiaľ je a či sa niekto neponúkne. V prvom rade to môže byť zdroj. Pozrel by som si cenu na internete, kde inde, všakže, nech zistím približne čo by mohla stáť oprava.
Chobot
01.04.20,09:41
Nemusí, môže rovno kúpiť novú telku. Dnes inak nezistíš, čo je v zariadení vadné, pokiaľ to nie je napr. evidentne vypálený kondenzátor. Servis má k dispozícii tieto komponenty, takže to ľahšie otestuje.
PotPalo
01.04.20,10:20
A možno nie. Väčšina zdrojov má dve časti: Stand-by 5V (alebo 3,3V), ktorá beží stále, a hlavná časť, ktorú zapína až signál zo základnej dosky. A šikovný opravár vie diagnostikovať (a aj opraviť) čo je zlé aj bez menenia dosiek. Dosky menia cvičené opice v servise.
Chobot
01.04.20,13:37
"Šikovný opravár" je len také klišé. Kto je "šikovný opravár"? Chcel by som vidieť takého opravára, ktorý mení ručne nejakého chrobáka či iné súčiastky na základnej doske.

Menil som jeden nimi USB konektor a mal som čo robiť, aby som to zvládol s lupou.
Chobot
01.04.20,14:56
Presne tak. Súčiastky na plošáku menia iba rádioamatéri a nie servisáci.
bodliak
01.04.20,15:29
"Súčiastky na plošáku menia iba rádioamatéri " - teraz si urazil veľa ľudí, čo to robia, čo sa tým živia !
Nandrolon
02.04.20,08:24
Ak myslíš seba, ty si iba amatér, bez rádia.
Taserda
03.04.20,06:45
Jasné.
misoft
03.04.20,11:33
podliak (01.04.20 18:29) "Súčiastky na plošáku menia iba rádioamatéri " - teraz si urazil veľa ľudí, čo to robia, čo sa tým živia !
---------------------------------------------------------------
A ty vieš, ako to v servisoch robia? Trt vieš.
Už nie je doba, keď v TV boli svitkové, elektrolyt. kondenzátory, reristory, tranzistory. Dnešné telky majú komponenty vyrobené presne na "mieru" - t.z. IO, logické obvody, čipy, SMD pasívne súčiastky... a takéro bežný servis NEMÁ, pretože sú dodávané výrobcovi! Servis akurát objedná MB, LCD panel, invertor a VYMENÍ - staré ide do elektrošrotu. Nieveim, ako by si na MB pripájal nejaký SMD reristor o rozmeroch 3x3mm - čím? Ako?
Veď ty ani nevieš, ako sa to vo výrobe robí. Skončila doba olovnatocínovej pájky. Dnes to vo fabrike spájajú TEPLOVZDUŠNE.

Zase koment od teba o ničom!