cincinela
26.03.20,07:36
Vyrobiť si doma dezinfekciu zo 4 prísad je jednoduché,recepty sú všade, ale teraz sa nič nedá zohnať
Nezohnala som 3 % lekárenský,.máme ale v garáži 35 % technický peroxid a THL - denaturovaný lieh. ( Glycerin + voda. )
Viete mi poradiť ako zriediť ten peroxid a či sa vôbec smie technický použiť potom na ruky?
Je pri tom nejaký postup, že peroxid do vody, alebo vodu do peroxidu, alebo je to jedno ? Koľko čoho ?
Ďakujem.
Dáša_
26.03.20,07:30
pokiaľ ja viem, tak normálne prepočítaš percentá trojčlenkou. A vcelku je jedno, čo leješ do čoho, v lete som tým bielila šišky a nič sa nestalo ani pri miešaní.

Ale snáď sa tu nájde chemik, čo tomu lepšie rozumie
Nandrolon
26.03.20,08:05
Ak to nemáš na vnútorné použitie tak ten technický bude podľa mňa postačovať. Samozrejme lekársky bude "čistejší".
Čo sa týka nalievania, tak by som primiešaval pomaly peroxid do vody. Teda "toho, čoho je menej" do "toho, čoho je viac".
Presný pomer si vieš vypočítať, hoď si to na papier, zamysli sa a vyrátaj presné množstvá jednotlivých látok.
Chobot
26.03.20,10:00
Nie som chemik, ale nejak mi z chémie utkvelo v pamäti, že určite sa leje peroxid do vody, nikdy nie voda do peroxidu, lebo môže nastať prudká reakcia.
marjankaj
26.03.20,12:27
Myslím, že peroxid vodíka nie je hygroskopický a teda miešanie s vodou nie je nebezpečné ako pri kyseline sírovej.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Peroxid_vod%C3%ADku