inngrid
26.03.20,10:06
Dobrý deň, potrebujem poradiť mám v xml forme DP PO - dan z príjmu a mám v xml podobbe výkazy + poznamky v pdf-ku kde a ako to mam podať mam elektronicky reigstrované príklhasenie - mám elektronicky obč. preukaz - danové priznanie pošlem cez finančnú správu a to ostatné ?.......ako je to s výkazmi xml a pdf poznámkami kde sa to ukladá a ako ? dakujem
ivka70
26.03.20,09:20
xml subory nacitas do prislusnych formularov, k nim pridas prilohy vo formate pdf a podas.
Postupujes podla navodov zverejnenych financnou spravou.

V prilohe je strucny navod od Krosu:
inngrid
26.03.20,09:25
Dakujem to je super náhdou na podvojne také nemáte ? - tu mam podvojné - funguje to na tom istom princípe ? - z finančnej spravy sa závierka do registra UZ ?
ivka70
26.03.20,09:28
Pise sa tam niekde nieco o uctovnictve? Je to podanie danoveho priznania ... len si treba najst na stranke FS spravne dokumenty.
Žabinka
26.03.20,09:29
Závierku podávaš rovnako ako DP.
V katalógu formulárov si úplne naspodu klikneš na Účtovné výkazy pre podnikateľské subjekty účtujúce v sústave podvojného účtovníctva, to rozklikneš, vyberieš Účtovná závierka podnikateľskej účtovnej jednotky v sústave podvojného účtovníctva, znovu rozklikneš, a vyberieš podľa toho aká si jednotka. Otvoríš príslušný formulár, dáš načítať tvoj xml súbor, ak niečo treba tak upravíš. Nakoniec dáš načítať prílohu - vľavo hore nájdeš Prílohy, rozklikneš, otvoríš správa príloh a priložiš Poznámky.
inngrid
26.03.20,12:31
dakujem toto som potrebovala obe vecí aj DP aj Výkazy + poznámky idem dať cez finančnú správu ....ešte niečo niekde čo sa týka PO treba uložiť ? ďakujem.
inngrid
26.03.20,12:32
dakujem za čas a usmernenie
Žabinka
26.03.20,13:45
ak myslíš register uzávierok alebo obchodný súd, tak neukladáš žiadne dokumenty nikde, FS to urobí za PO..
inngrid
27.03.20,08:58
super dakujem.