Banská Štiavnica
26.03.20,13:09
Len pre ujasnenie, stačí podať DP typ A (príjmy na území ČR a SR) bez sankcie do 31.05.2020? Ďakujem.
Tweety
26.03.20,12:13
Pôvodný termín do 31.3. je posunutý na 30.6.2020 pre všetkých bez sankcie.
ivka70
26.03.20,12:13
Riadny termin je stale 31.3.
Ak nechce byt clovek evidovany ako danovnik s s oneskorenim podanim DP, bud poda DP do 31.3. alebo oznami posun terminu.

Ale na vsetky podania a zaplatenia dani do 30.6. (aj bez oznamenia) bude FS nazerat tak, ze za ne nebudu pokuty za oneskorene podanie a je mozne uplatnit aj 2%. Na to uz ma FS svoju smernicu.

Zatial plati toto, ak sa nezmeni zakon. Ten zatial zmeneny nie je.
Banská Štiavnica
26.03.20,12:36
Ak dobre rozumiem, týka sa odklad aj papierových DP typ A?
ivka70
26.03.20,12:37
Odklad sa tyka vseobecne DP, bez udania dovodu je mozne odlozit DP len oznamenim, bezpokutovy stav je tiez platny pre vsetky DP.
Ak je tam preplatok, potom ale ten bude vyplateny az po termine oznamenom v odlozeni DP, bez ohladu na to, ci DP bolo podane v marci alebo nie.
mareko
27.03.20,05:31
Ivka, akou formou je potrebné poslať oznámenie? Vzhľadom na neskutočnú dobu čakania, chcem odovzdať DP až 1.- 2. apríla. Stačí oznámiť e mailom? Ďakujem
ivka70
27.03.20,05:45
Podla toho, ci ide o podnikatela alebo nie.
Podnikatel musi komunikovat elektronicky, aj oznamenie podava elektronicky.
Ak nemas povinnost komunikovat elektronicky, poslala by som bud cele DP alebo oznamenie doporucene postou.
Este je moznost poslat cez vseobecne podanie cez slovensko .sk, to ale vyzaduje mat OP s cipom.
Nemyslim si, ze obycajny mail je akceptovatelny sposob pre DU.
mareko
27.03.20,05:58
Ivka, nie som podnikateľ. No a ísť na poštu je čistá katastrofa, nakoľko sa tam zgrupuje celé mesto, keďže sú zatvorené všetky malé pošty, funguje iba hlavná. Nechápem, prečo vláda nepovie B, keď povedali A. Osobne si myslím, že väčšina to chápe tak, že nemusím podať do 31. 3. Nič viac a nič menej. Ďakujem za odpoveď.
ivka70
27.03.20,06:10
To je pravda, nemusi, staci do 30.6., ale nic nevyslo v zakone a to, co som pisala, bola cerstva informacia vcera od danovych poradcov. Nemusis mat obavy, ak podas DP do konca juna, ziadny postih ta necaka a kedze nie si podnikatel, nemusis mat obavy z nicoho, co by si potencialne zanedbal.
mareko
27.03.20,06:15
Ivka, ďakujem. Vlastne toto som chcela počuť, ale samozrejme je dobre vedieť všetko, mať aktuálne info a byť v obraze. DP podáva "zamestnanec"
kvôli predaju nehnuteľnosti do 5 r. Pekný deň