Ivan Poláček
26.03.20,14:09
[Dobrý deň potreboval by som poradiť. Prerábam starý dom, konkrétne teraz robím schodisko. Nakoľko sú tam staré omietky a dosť krivé steny potreboval by som to vyrovnať. S priečkovými stenami nemám problém, budem to robiť predsadenými SDK stenami, ale jedna stena je tam obvodová, otázka znie akú mám zvoliť skladbu predsadenej steny, stačí ak dám SDK konštrukciu, medzi to vatu a nakoniec spraviť dôkladne parozábranu a samozrejme záklop kartónom.Je to miestnosť bez radiátora, čiže bez kúrenia. Nebude mi to za kartónom kondenzovať? Alebo sa spýtam nieje lepšie danú stenu vyrovnať bez konštrukcie, t.j. oškrabať starú maľovku , napenetrovať a kartón priamo nalepiť na buchty sadrovým lepidlom RIFIX ? Ďakujem za vaše rady a doporučenia.
Proponit2
03.04.20,11:24
Ahoj. Pred stenu nemusíš dať konštrukciu, stačí ak priamo nalepíš na omietku, ale v tomto prípade musíš tú stenu trošku vyrovnať, malbú oškrabať napenetrovať a nalepiť lepidlom dosky. Rigips/knauf/gipsol majú na to celkom dobry systém, volá sa suchá omietka: https://gipsol.sk/sucha-omietka-4