lea77777
26.03.20,16:27
Konatel pouzije sukromne auto na sluzobne cesty. Konatel je konatelom v 2 sro. V oboch pouzival to iste auto aj na sluzobne cesty.
DMV zaplati za dane vozidlo len firma A. Moze si konatel aj vo firme B uctovat sluzobne cesty a km na to iste auto bez povinnosti zaplatit DMV aj v druhej sro?
Proste DMV bola uhradena len z jednej sro, vozidlo je to iste a je pisane na konatela ako sukromnu osobu.
Dakujem.
marjankaj
26.03.20,19:00
Áno aj firma B musí platiť daň z motorových vozidiel

§ 3
Daňovník

Daňovníkom je fyzická osoba alebo právnická osoba, ktorá
e) je zamestnávateľom a vypláca zamestnancovi cestovné náhrady za použitie vozidla, ktoré sa nepoužíva na podnikanie.
avalik
26.03.20,20:25
danovnikom je ta sro, ktora v danom mesiaci prva pouzila vozidlo zamestnanca
marjankaj
26.03.20,20:38
a to sa ako bude zisťovať?