bolkop
27.03.20,13:42
Dobrý deň. Som jediným spoločníkom v s.r.o. Momentálne aj kvôli meškajúcim platbám od klientov musím nejak zadotovať prevádzku firmy zo súkromných prostriedkov. Môžem ju aktuálne poskytnúť ako bezúročnú pôžičku formou vkladu na účet firmy a v lepšom čase si požičanú sumu vrátiť na súkromný účet? Nechcem to aj kvôli času riešiť navyšovaním základného imania. Keďže sa jedná o pár tisíc chcem sa vyhnúť nejaké náročnejšiemu papierovaniu či evidovaniu. Viete poradiť aký spôsob by bol najvhodnejši? Ďakujem
Dáša_
27.03.20,13:23
ano, asi by bolo fajn spísať nejakú zmluvu o požičke, aj ked na oboch stranach budeš podpísaný ty. A ked bude pôžička bezúročná, tak nemusíš ani riešiť transferové oceňovanie

A čo sa týka presunu peňazí, ideálne z účtu na účet
inngrid
27.03.20,15:06
Prečo nemusí riešiť transferove ocenovanie ? ja som myslela, že práve v čase , kedy bude bezúrčoná by to mala riešiť túto dilemu mam aj ja :) vdaka
Dáša_
27.03.20,15:15
no ved nevytvára vo firme žiadne náklady
bolkop
27.03.20,16:30
Ďakujem za skorú odpoveď. Ja som to pochopil z nejakých článkov tak, že transférové oceňovanie je nutné opačne ak s.r.o. poskytuje pôžičku spoločníkovi a tá myslím už ani nemôže byť bezúročná (možno sa mýlim) ale tam sú na vybratie financií z firmy aj iné možnosti. Aj keď ako drobný podnikateľ neviem akú náročnosť si pod transférovým oceňovaním konkrétne predstaviť. Toto je celkom aktuálny článok a myslím že aj môj prípad. https://transferove-ocenovanie.dashofer.sk/onb/33/transferove-ocenovanie-poskytnutie-pozicky-medzi-spriaznenymi-osobami-uniqueidmRRWSbk196FPkyDafLfWAB2JvqATB4D0Pn8CaA8CsG HRtEKoEtn6BQ/
Dáša_
27.03.20,16:36
začiatkom roka som bola na školení a presne rovnaký výstup mám z toho,. Neovplyvnuje to základ dane, tak netreba transferové ocenovanie.
inngrid
28.03.20,08:38
Super dakujem
inngrid
28.03.20,08:40
Len aj ked spolocnost poskytne pozicky bezurocne neovplyvňuje to zd a tam uznriziko vidim nezdanenych moznych urokov neviem ci to takto moze zafungovat pausalne
inngrid
28.03.20,08:44
Z tohto odkazu nie je jasne ze to sro robit nemusi hovori to len o uprave zd podla par 17 nie o trensferovej dokumentacii
inngrid
28.03.20,08:46